RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Taternik złamał nogę w rejonie Rysów. Ratownicza wyprawa TOPR

Na pomoc poszkodowanemu wyruszyła 14-osobowa wyprawa (fot. Shutterstock)
Na pomoc poszkodowanemu wyruszyła 14-osobowa wyprawa (fot. Shutterstock)

Wypadek w Tatrach. W rejonie Wielkiego Wołowego Żlebu taternik złamał nogę. Na pomoc poszkodowanemu wyruszyła 14-osobowa wyprawa – poinformował ratownik dyżurny TOPR.

Akcja ratunkowa w Tatrach. Turysta zabrany śmigłowcem

W sobotę rano miała miejsce akcja ratunkowa w Tatrach. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymano informację o turyście, który upadł i...

zobacz więcej

Ratownicy zostali wezwani na pomoc w sobotę późnym popołudniem. Z uwagi na niski pułap chmur nie mogli dotrzeć śmigłowcem bezpośrednio do poszkodowanego. Czternastu ratowników zostało przetransportowanych maszyną tak blisko oczekującego pomocy, na ile pozwalały warunki atmosferyczne.

CZYTAJ TAKŻE: Turysta spadł z 40 metrów. Wypadek w Dolinie Kościeliskiej

Wielki Wołowy Żleb znajduje się w Wołowym Grzbiecie na północnych stokach opadających do dna Czarnostawiańskiego Kotła. Nie prowadzą tam żadne znakowane szlaki turystyczne, mogą tam natomiast wspinać się taternicy.

W Tatrach panują niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Na szlakach jest mokro i ślisko, a na odcinkach leśnych miejscami może zalegać błoto. Utrudnieniem jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej