RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Protestujący ogłosili zawieszenie działalności „białego miasteczka”

„Białe miasteczko” przed KPRM (fot. PAP/Radek Pietruszka)
„Białe miasteczko” przed KPRM (fot. PAP/Radek Pietruszka)

W związku z tragedią, która poruszyła nas wszystkich, podjęliśmy decyzję o tym, że do niedzieli wieczór zawieszamy działalność „białego miasteczka” przed KPRM – poinformował w sobotę wieczorem komitet protestacyjno-strajkowy pracowników ochrony zdrowia. Polska Agencja Prasowa dotarła do zdjęcia listu mężczyzny, który w sobotę dokonał samookaleczenia. W odręcznie napisanym liście mężczyzna stwierdza: „Oddałem życie jako protest przeciwko strajkowi służby zdrowia (bo jest polityczny przeciw Polsce PiS)!”.

Tragedia w „białym miasteczku”. Wiemy, co mężczyzna napisał w pożegnalnym liście

Polska Agencja Prasowa dotarła do zdjęcia listu mężczyzny, który w sobotę dokonał samookaleczenia i zmarł w „białym miasteczku 2.0” w Warszawie.

zobacz więcej

W sobotę przed południem podczas konferencji prasowej komitetu protestacyjno-strajkowego w Warszawie, na terenie „białego miasteczka” przy Al. Ujazdowskich, doszło do tragedii. Samookaleczenia – według wstępnych ustaleń policji – dokonał mężczyzna w wieku około 70 lat.

Komitet protestacyjno-strajkowy informował początkowo w oświadczeniu, że mężczyźnie udzielono natychmiastowej pomocy i trafił do szpitala, a w związku z zaistniałą sytuacją zdecydowano o zrezygnowaniu z sobotnich wydarzeń. Podkomisarz Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji podawał, że mężczyzna z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala i zmarł w związku z poniesionymi obrażeniami.

– W miasteczku dziś wydarzyła się tragedia, która poruszyła nas wszystkich – uczestników, tragedia która poruszyła także wiele osób spoza miasteczka. W związku z tym podjęliśmy decyzję o tym, że do jutra do wieczora zawieszamy działalność „białego miasteczka” w tej formie, którą prowadziliśmy do tej pory, a w miasteczku ogłaszamy czas ciszy, zadumy i żałoby – powiedział dziennikarzom w sobotę wieczorem Piotr Pisula z Porozumienia Rezydentów. Dodał, że wszelkie dalsze informacje zostaną przekazane w niedzielę wieczorem.


„Białe Miasteczko 2.0” istnieje od 11 września, powstało po manifestacji pracowników ochrony zdrowia w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Akcja nawiązuje do „białego miasteczka” pielęgniarek z 2007 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej