RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Premier: Westerplatte, to święte miejsce, powinno należeć do państwa polskiego

Premier Morawiecki wyraził swoje stanowisko  ws. Westerplatte (fot. Shutterstock; PAP/Waldemar Deska)
Premier Morawiecki wyraził swoje stanowisko ws. Westerplatte (fot. Shutterstock; PAP/Waldemar Deska)

Najnowsze

Popularne

Westerplatte, to święte miejsce całego polskiego narodu. To święte miejsce powinno należeć do państwa polskiego – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Znamy tożsamość pięciu obrońców Westerplatte. Szczątki odnaleziono rok temu [WIDEO]

Genetycy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie poinformowali we wtorek, że zidentyfikowali szczątki pięciu polskich żołnierzy...

zobacz więcej

W piątek rzecznik prasowy prezydent Gdańska Daniel Stenzel informował, że decyzją Naczelnego Sądu Administracyjnego działka z pomnikiem Obrońców Wybrzeża wraca w posiadanie Gdańska. Z kolei dyrekcja Muzeum II Wojny Światowej zaprzeczała i tłumaczyła, że zgodnie z wyrokiem NSA instytucja pozostaje pełnoprawnym posiadaczem nieruchomości i ma prawo kontynuować na niej działania inwestycyjne. – Westerplatte wraca do miasta Gdańska; obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej nie będą już upolitycznione – oświadczali zaś posłowie Agnieszka Pomaska, Małgorzata Chmiel i Piotr Adamowicz (KO).

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
O sprawę został zapytany w sobotę w Dąbrowie Tarnowskiej  premier Morawiecki. – Nie będę polemizował z wyrokami sądów, natomiast mogę wyrazić moją własną opinię. Westerplatte - miejsce, od którego zaczęła się II wojna światowa, najkrwawszy konflikt w dziejach ludzkości, tragedia dla narodu polskiego, tragedia Rzeczypospolitej, to święte miejsce całego polskiego narodu – powiedział Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że „to święte miejsce powinno należeć do państwa polskiego”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej