RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zmarł starosta oświęcimski Marcin Niedziela

Zmarł Marcin Niedziela starosta oświęcimski (fot. www.powiat.oswiecim.pl)
Zmarł Marcin Niedziela starosta oświęcimski (fot. www.powiat.oswiecim.pl)

Marcin Niedziela, starosta oświęcimski, zmarł w piątek przed północą po ciężkiej chorobie - poinformowały w sobotę służby prasowe władz powiatu w Oświęcimiu. Miał 56 lat.

Nie żyje młody strażak. Miał zaledwie 24 lata

14 września 2021 roku na wieczną służbę odszedł młody strażak z OSP Kobyla. Mateusz miał zaledwie 24 lata. O jego śmierci na fanpage'u jednostki,...

zobacz więcej

„Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Wczoraj odszedł od nas starosta oświęcimski Marcin Niedziela. Jego śmierć to niepowetowana strata dla nas wszystkich. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i umysłach.  Składamy najszczersze wyrazy współczucia oraz słowa wsparcia rodzinie” – podało starostwo.

Marcin Niedziela urodził się 2 listopada 1964 r. w Krakowie. Ukończył tamtejszą Akademię Górniczo-Hutniczą. Z wykształcenia był geodetą. Związał się z Kętami. Prowadził firmę budowlaną.

Działalność polityczną rozpoczął w Ruchu Stu. W 2001 r. wstąpił do Platformy Obywatelskiej, której struktury – wraz z małżonką Dorotą (obecnie posłem KO - red.) - tworzył w Kętach. Był wiceprzewodniczącym tej partii w powiecie. W 2010 r. został radnym powiatu oświęcimskiego. W obecnej kadencji sprawował funkcję starosty. 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej