RAPORT

Pogarda

Internauci nie wytrzymali. Lawina memów po zaskakujących słowach Tuska

Donald Tusk na konwencji PO (fot. twitter.com/Platforma_org, twitter.com/BratWodza, twitter.com/tomaszkomentasz)
Donald Tusk na konwencji PO (fot. twitter.com/Platforma_org, twitter.com/BratWodza, twitter.com/tomaszkomentasz)

Najnowsze

Popularne

Liderzy Platformy Obywatelskiej coraz częściej atakują Kościół Katolicki, a ostatnio mówili wręcz o „piłowaniu katolików”. Te zachowania wywołały oburzenie, więc w sobotę front postanowił odwrócić Donald Tusk. Przekonywał, że zna księży, uczestniczył ostatnio w chrzcinach, a jego matka przed pokrojeniem chleba robiła na nim znak krzyża. „Po lekturze sondaży Tusk przywódcą katolickim jest” – komentują internauci. „Wczoraj katoli piłować, dziś kochać” – dodają.

Konwencja Krajowa PO. Donald Tusk: Wiemy, co to znaczy być polskim patriotą

Dzisiaj polski dojrzały patriotyzm, dzisiaj prawdziwa miłość do ojczyzny, oznacza także tę wielką potrzebę, wielkie zadanie utrzymania Polski w UE...

zobacz więcej

W ostatnich latach Platforma Obywatelska skręca w lewo. Po powrocie z Brukseli Donald Tusk został więc poproszony o komentarz ws. symboli religijnych. Jeden z wyborców zapytał szefa PO, czy w szkołach powinny wisieć krzyże. – Nie – krótko opowiedział Tusk. –  Miejsca publiczne, takie jak Sejm czy szkoła, powinny być wolne od symboliki religijnej – dodał Tusk.

Teraz zupełnie zmienił front. Podczas sobotniej konwencji PO w Płońsku mówił m.in.: „Ja ciągle pamiętam, jak moja mama znak krzyża nakreślała na bochenku zanim go rozkroiła”. Dodawał, że „nie chce piłować katolików”, a jego rodzina to w większości osoby wierzące.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Naszym przeciwnikiem nie są katolicy, bo przecież my jesteśmy katolikami w dużej większości. Nie wpadajmy w schizofrenię – apelował do kolegów z partii.

Zdaniem internautów, zmiana narracji nie jest szczera. Wskazują, że w ostatnich tygodniach notowania Platformy spadają, PiS–u rosną, a lider opozycji postanowił na to zareagować.

„Matczyny krzyż na bochnie polskiego chleba” – napisał publicysta Wiktor Świetlik przypominając, jak Donald Tusk promował niedawno w Brukseli liderkę Strajku Kobiet Martę Lempart. Sam szef PO wrzucił wówczas do sieci zdjęcie w maseczce z symbolem zwolenniczek aborcji. Tymczasem to podczas protestów Strajku Kobiet atakowano i niszczono kościoły oraz przerywano msze święte.

24 godziny hańby. Tusk i Budka milczą

Czy Donald Tusk i Borys Budka wyciągną konsekwencje po słowach Klaudii Jachiry, albo przynajmniej potępią jej haniebne słowa? – pytali przez całą...

zobacz więcej

„Cały Tusk na dwóch obrazkach” – piszą internauci pokazując zdjęcia polityka w kościele i promującego aborcję.

„Ostentacyjne okazywanie szacunku wobec chrześcijaństwa jest nie tylko fałszywe w wykonaniu Tuska, ale świadczy też o jego politycznej słabości” – ocenił poseł Adam Andruszkiewicz (PiS).

„PO wraca do Końskich (Płońska). Słuszna konstatacja Donalda Tuska, że opiłowywaniem katolików z przywilejów w Polsce wyborów się nie wygra” – oceniła publicystka „Newsweeka” Renata Grochal.

Zobacz także ->  Awantura o krzyże w szkołach. „PO rusza na wojnę ideologiczną”

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Z kolei Dawid Wildstein stwierdził, że na miejscu wyborców PO, byłby wściekły. „Dziś mówimy to, jutro na odwrót, wczoraj katoli piłować, dziś kochać, bo wiemy, że nasz wyborca to idiota, łyknie wszystko jeśli powiem to ja, Tusk" – napisał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej