RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Próbował dokonać obywatelskiego zatrzymania pijanego. Sam był pijany

W bydgoskim tramwaju mężczyzna próbował dokonać tzw. obywatelskiego ujęcia pijanego pasażera. Jak się okazało, sam interweniujący był pijany. Jest nagranie z tego zdarzenia.

Zakaz randkowania dla skazanych na dożywocie? Wszystko przez jednego więźnia

Rząd Danii chce zakazać randek przestępcom skazanym na dożywocie w związku z bujnym życiem towarzyskim, jakie prowadzi Peter Madsen, konstruktor...

zobacz więcej

O sprawie informuje TVP3 Bydgoszcz. Do tego zdarzenia doszło w tramwaju linii numer 3, który zmierzał w kierunku Fordonu. Na nagraniu widać, jak pijany mężczyzna próbował zatrzymać i wyprowadzić z pojazdu pasażera, który również był nietrzeźwy.

Z nagrania wynika, że interweniujący mężczyzna telefonicznie zgłaszał tę sprawę służbom, które mają przyjechać na przystanek tramwajowy.

Na kolejnym przystanku pijany mężczyzna szarpał i wyprowadził siłą młodego pasażera z tramwaju. Kiedy na przystanku zjawili się policjanci, nikogo tam nie zastali.

–Każdy z nas powinien reagować na przypadki łamania prawa – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz. – W tej sytuacji mieliśmy do czynienia z osobą, która spożywała alkohol w tramwaju. Przypominam, że spożywanie alkoholu w komunikacji publicznej jest zabronione – mówi policjant.

– Osoba, która zgłaszała taką informację, postąpiła oczywiście prawidłowo, natomiast w sytuacji, kiedy próbowała wyciągnąć osobę, która spożywała alkohol z tego tramwaju, zaczęła się z nią szarpać, wówczas możemy już mówić o przekroczeniu pewnej granicy prawa, ponieważ możemy mówić w takiej sytuacji o naruszeniu nietykalności cielesnej – wyjaśnia Słomski.

– To funkcjonariusze, którzy przyjeżdżają na miejsce oceniają całą sytuację, ustalają wszelkie okoliczności i oni rozliczają takiego sprawcę – tłumaczy komisarz Słomski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej