RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

IMGW wydaje alerty przed opadami. Niebezpieczna pogoda w sobotę

Pogoda na sobotę 18 września (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)
Pogoda na sobotę 18 września (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)

IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przez ulewnym deszczem dla czterech województw. Według synoptyków opady mogą sięgać 50 mm. W sobotę w całym kraju będzie chłodno i pochmurnie.

Opatów. Samochód wbił się w drzewo. Jechali nim uczniowie do szkoły

Tragiczny wypadek w Opatowie (woj. świętokrzyskie). Samochód, którym podróżowali uczniowie do szkoły, wypadł z drogi, a następnie wbił się w...

zobacz więcej

Według prognoz meteorologów, w sobotę nad Polską będzie zachmurzenie duże, z przejaśnieniami na zachodzie kraju. Na Podlasiu spodziewane są intensywne opady deszczu. W pozostałych regionach może popadać przelotny deszcz.

– Sobotnią pogodę trudno będzie nazwać ładną. Większe przejaśnienia mogą pojawić się przede wszystkim na Wybrzeżu. W okolicach Szczecina będzie najcieplej, bo około 17 stopni Celsjusza. Dwa stopnie mniej na termometrach zobaczą mieszkańcy centrum kraju. Na Suwalszczyźnie można powiedzieć, że będzie już zimno, bo maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie około 8 stopni – powiedział Mateusz Barczyk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W nocy z soboty na niedzielę na zachodzie kraju opady deszczu będą powoli zanikać. Padać jeszcze może na północy, południu i wschodzie kraju. Po zachodzie słońca temperatura spadnie do 5 stopni w Suwałkach, 9 na Śląsku oraz 12 stopni Celsjusza nad morzem. W niedzielę zachodnia część kraju będzie już pogodna, natomiast na wschodzie niebo będzie jeszcze pokryte chmurami, z których może spaść deszcz. W ciągu dnia temperatura wyniesie od 8 stopni w Białymstoku do 15-16 na zachodzie Polski.

Jak poinformował IMGW, w sobotę na terenie województw podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego obowiązują alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej