RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W sobotę w dzień nawet 8 stopni. Jest za to region, gdzie może nie padać

16 września w całym kraju należy spodziewać się przelotnego deszczu (fot. arch.PAP/Rafał Guz, zdjęcie ilustracyjne)
16 września w całym kraju należy spodziewać się przelotnego deszczu (fot. arch.PAP/Rafał Guz, zdjęcie ilustracyjne)

Na przeważającym obszarze kraju w sobotę będziemy mieli zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej synoptyk IMGW Mateusz Barczyk, niemal w całym kraju należy spodziewać się przelotnego deszczu, który na Podlasiu może być intensywny.

Pogorszenie pogody. Możliwe burze z gradem [PROGNOZA]

Jak informuje IMGW, Europa północna, wschodnia i zachodnia znajduje się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar...

zobacz więcej

Zdaniem Mateusza Barczyka synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sobota nie będzie sprzyjała pobytowi na świeżym powietrzu.

– Od rana przywita nas zachmurzenie duże z przejaśnieniami na zachodzie kraju. Praktycznie na terenie całej Polski w ciągu dnia może pojawić się przelotny deszcz. Na Podlasiu może być on dość intensywny. Jedynie lokalnie na Wybrzeżu będą miejsca, gdzie nie będzie padało. Na dodatek będzie chłodno, a na Suwalszczyźnie, gdzie maksymalna temperatura dojdzie do około ośmiu stopni, można nawet powiedzieć, że zimno – powiedział Barczyk.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W ciągu dnia maksymalna temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 15 stopni w centrum, do 17 stopni Celsjusza w okolicach Szczecina.

Zobacz także: Czeka nas załamanie pogody


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej