RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Tatry. Noclegi w schroniskach na Słowacji tylko dla zaszczepionych turystów

Poprad i słowackie Wysokie Tatry znalazły się w czerwonej strefie (fot. arch.PAP/Rafał Guz)
Poprad i słowackie Wysokie Tatry znalazły się w czerwonej strefie (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem rejonie Tatr, słowackie władze wprowadziły obostrzenia – informuje „Tygodnik Podhalański”. W górskich schroniskach mogą nocować tylko osoby zaszczepione.

Ognisko COVID-19 w narciarskim kurorcie. Rodziny ofiar pozywają Austrię

W Wiedniu rozpoczął się w piątek pierwszy proces w związku z epidemią koronawirusa wśród turystów w narciarskim ośrodku Ischgl. W 2020 roku...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Liptowski Mikulasz znalazł się w pomarańczowej strefie, a Poprad i Wysokie Tatry w czerwonej. W obu strefach noclegi są dozwolone tylko w przypadku osób zaszczepionych, z paszportem covidowym.

W strefie pomarańczowej osoby zaszczepione mogą zjeść posiłek wewnątrz restauracji, dla niezaszczepionych pozostają ogródki restauracyjne. W strefie czerwonej niezaszczepieni mogą liczyć tylko na jedzenie na wynos.

Słowacja pozostaje jednym z najwolniej szczepiących przeciwko COVID-19 państw Unii Europejskiej. W pełni zaszczepionych jest 42 proc. mieszkańców tego kraju.

Od poniedziałku na Słowacji podawana jest trzecia dawka szczepionki. Szczepionkę przeciwko COVID-19 mogą przyjmować dzieci od 5. roku życia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej