RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Premier staje w obronie pobitego księdza. „Nie ma i nie będzie przyzwolenia na tego typu działania”

Brutalny atak na księdza (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Brutalny atak na księdza (fot. PAP/Radek Pietruszka)

„Państwo polskie stoi na straży wolności i bezpieczeństwa wszystkich obywateli, a naszym obowiązkiem jest również szacunek i ochrona symboli i obiektów katolickich, nierozerwalnie związanych z historią i kulturą Polski” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. W ten sposób odniósł się do sprawy pobicia księdza i znieważenia krzyża na szczecińskich Pomorzanach.

Brutalny atak na księdza. Napastnik już w rękach policji [WIDEO]

Brutalny atak na księdza w Szczecinie. Na terenie parafii na Pomorzanach będący pod wpływem alkoholu agresor najpierw zdemolował przedsionek...

zobacz więcej

„Rozmawiałem z księdzem Marcinem z parafii pw. św. Józefa na szczecińskich Pomorzanach, który w środę trafił do szpitala z powodu ciężkiego pobicia. Duchowny padł ofiarą agresji mężczyzny, który wcześniej zniszczył krzyż w świątyni. Gdy ksiądz Marcin stanął w obronie kościoła i symboli wiary - został dotkliwie pobity. Na szczęście sprawca jest już w rękach polskiej Policji i mam nadzieję, że spotka go zasłużona kara” – napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Jak dodał, jest to niestety jeden z przykładów coraz częstszych przypadków przemocy wobec księży i katolików oraz aktów wandalizmu i bezczeszczenia świątyń w naszym kraju. „Chciałbym stanowczo podkreślić, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na tego typu działania! – dodał.

„Państwo polskie stoi na straży wolności i bezpieczeństwa wszystkich obywateli, a naszym obowiązkiem jest również szacunek i ochrona symboli i obiektów katolickich, nierozerwalnie związanych z historią i kulturą Polski” – podkreślił premier.

Atak na księdza


Do przestępstwa doszło po godz. 10 w środę. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który miał połamać krzyż i uderzyć księdza, który chciał go powstrzymać.

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany - to 33-latek, który był już notowany. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie znieważenia przedmiotu czci religijnej, a w kwestii pobicia księdza wstępnie w kierunku uszkodzenia ciała.

Czytaj także: Czarnek: Kościół w Polsce podlega brutalnemu atakowi [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej