RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nauczycielka w szkole skracała dziecku włosy. Ojciec żąda miliona dolarów

Nauczycielka obcięła włosy uczennicy (fot. Shutterstock/ New Africa)
Nauczycielka obcięła włosy uczennicy (fot. Shutterstock/ New Africa)

Szokujący incydent w jednej ze szkół w stanie Michigan (USA). 7-letnia dziewczynka wróciła do domu ze znacznie krótszymi włosami. Jak się okazało, stała za tym jej nauczycielka. Ojciec dziecka złożył w tej sprawie pozew o odszkodowanie w wysokości miliona dolarów.

Potrąciła dziecko na pasach. Zapytała, czy wszystko w porządku i odjechała

Zaskakujące zachowanie kobiety, która potrąciła dzziewczynkę na przejśćiu dla pieszych w Myślenicach (woj. małopolskie). Miała ona otworzyć drzwi i...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w szkole publicznej w Mount Pleasant w stanie Michigan. 7-latka wróciła do domu ze znacznie krótszymi włosami po jednej stronie. Obciąć je miała koleżanka dziewczynki w szkolnym autobusie.

Ojciec dziewczynki złożył w tej sprawie oficjalną skargę. Zabrał też córkę do fryzjera, który wyrównał włosy. Jednak dwa dni później 7-latka znowu wróciła do domu ze szkoły z przyciętymi włosami - tym razem po drugiej stronie głowy.

Jak się okazało, włosy dziewczynce obcięła nauczycielka i zarazem szkolna bibliotekarka.

Ojciec 7-latki wypisał dziecko ze szkoły. Co więcej, oskarżył nauczycielkę o kierowanie się uprzedzeniami rasowymi – dziewczynka ma ojca o mieszanym pochodzeniu etnicznym.

Przeprowadzono w tej sprawie wewnętrzne śledztwo. Okręg Szkolny Mount Pleasant nie potwierdził, że nauczycielka kierowała się uprzedzeniami rasowymi. Pracownica szkoły dostała jeszcze jedną szansę.

Ojciec dziewczynki postanowił jednak złożyć pozew w tej sprawie do sądu. Pozwał zarówno Okręg Szkolny Mount Pleasant, który rozpatrywał sprawę, jak również nauczycielkę. Domaga się zadośćuczynienia w wysokości miliona dolarów.

Czytaj także: Nie wiedział, dlaczego to zrobił. Obcinacz włosów sam przyszedł na policję

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej