RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Para turystów uratowała kundelka. Właściciel zostawił go w nagrzanym samochodzie

Funkcjonariusze wydostali psa z nagrzanego opla movano (fot. Policja małopolska)
Funkcjonariusze wydostali psa z nagrzanego opla movano (fot. Policja małopolska)

Zarzut znęcania się nad zwierzęciem usłyszał 40-latek z województwa łódzkiego. W nagrzanym samochodzie na kilka godzin zostawił psa. Zwierzę – po zgłoszeniu od turystów – uwolnili policjanci i strażacy wyłamując drzwi auta – poinformowała w piątek oświęcimska policja.

Jechał samochodem z przywiązanym do haka psem. Zwierzę nie przeżyło

O znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem podejrzany jest 63-letni mieszkaniec gminy Chełm (Lubelskie). Mężczyzna jechał samochodem z...

zobacz więcej

Samochód był zaparkowany w sobotę na parkingu przy jednym z parków rozrywki w Zatorze. Zwierzę skamleniem zwróciło uwagę przechodzących turystów, którzy wezwali policję. – Powiedzieli, że słyszeli wycie i skomlenie psa, które dochodziły z przestrzeni bagażowej busa opel movano. Odgłosy nagle ucichły. W związku z podejrzeniem, że psu może grozić niebezpieczeństwo, policjanci podjęli decyzję o siłowym otwarciu pojazdu. Zrobili to strażacy przy użyciu łomu – relacjonowała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

W mocno nagrzanej przestrzeni bagażowej był mały kundelek. – Czworonogiem zajęli się strażacy. Policjanci zaczęli szukać właściciela opla. Po kilkudziesięciu minutach przyszedł na parking, gdzie został poinformowany o wszczęciu wobec niego postępowania z ustawy o ochronie zwierząt. Mężczyzna trafił do zatorskiego komisariatu. Jeszcze tego samego dnia został mu przedstawiony zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Musi zapłacić grzywnę w wysokości 6 tys. zł – powiedziała Jurecka. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują Joanna i Tomasz z powiatu piaseczyńskiego. Podejrzewając, że zwierzęciu może grozić niebezpieczeństwo, nie pozostawili go bez pomocy – dodała Małgorzata Jurecka.

Zobacz także: Były senator zatrzymany za znęcanie się nad psem


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej