RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Chciał uprowadzić dziewczynkę z placu zabaw. Reakcja ojca była błyskawiczna

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie (fot. Policja śląska)
Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie (fot. Policja śląska)

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował uprowadzić pięcioletnią dziewczynkę z jednego z placów zabaw w Katowicach. Dzięki ojcu dziecka, który odstraszył napastnika, a po chwili zaalarmował policjantów, sprawca został ujęty już po kilku minutach.

Tragedia w Poznaniu. Nie żyje dziecko, które wypadło z okna

Nie żyje 2,5-letnie dziecko, które wypadło z okna drugiego piętra jednej z kamienic przy ul. Gwarnej w Poznaniu. Dziecko trafiło do szpitala w...

zobacz więcej

Jak przekazała w piątek katowicka komenda, do próby porwania dziecka doszło w czwartek na jednym z osiedli w tym mieście.

– Mężczyzna próbował wyprowadzić dziewczynkę z ogrodzonego placu zabaw, na którym była ze swoim ojcem. Ojciec dziewczynki, który opiekował się także swoim siedmioletnim synem, kiedy zorientował się, że dzieje się coś niepokojącego, przestraszył tego mężczyznę, wtedy sprawca uciekł z placu zabaw – powiedziała PAP podkomisarz Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Sprawca w areszcie


Ojciec pięciolatki bardzo dokładnie opisał policjantom, jak wyglądał napastnik i dzięki tym informacjom patrole, które były w pobliżu mogły natychmiast zareagować. – Sprawca został zatrzymany dosłownie kilka minut po całym zdarzeniu przez policjantów z oddziałów prewencji – dodała Żyłka.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut. Czynności w sprawie prowadzą kryminalni z katowickiej komendy.
Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, sąd jeszcze w piątek ma podjąć decyzję w tej sprawie. Za usiłowanie uprowadzenia osoby małoletniej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej