RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu. Co dotąd znaleziono? [ZDJĘCIA]

Przekop podziemia Kamiennej Góry (fot. Twoje Info)
Przekop podziemia Kamiennej Góry (fot. Twoje Info)

Trwają prace, które mają umożliwić wejście do podziemnego kompleksu militarnego pod wzgórzem Kamienna Góra w Lubaniu. Od roku 1945 nikt nie był w tamtejszych sztolniach. Poszukiwacze mają także nadzieję, że uda im się natrafić na „złoty pociąg”. My na platformę Twoje Info otrzymaliśmy zdjęcia miejsca, gdzie są wykonywane prace oraz znaleziska, które udało się wydobyć.

Polski misjonarz pośród mieszkańców kameruńskiej wioski [GALERIA]

O. Alojzy Chrószcz, polski misjonarz pracujący w Kamerunie odwiedził we wtorek mieszkańców wioski położonej 10 km od miasta Figuil w Kamerunie. Po...

zobacz więcej

Jak poinformowały w czwartek „Podziemia Kamiennej Góry w Lubanie” na Facebooku, „firma AMC wycięła ostatnie kamienie oblane betonem (ściana była wykonana w ten sam sposób jak na początku kamiennego bufora) i mogliśmy zajrzeć do środka niesamowitego podziemnego kompleksu”.

Dodano, że w głębi widać wybetonowane ociosy i szyny kolejki na stropie. Dalej stoi wózek górniczy. „Przewody znajdujące się na spągu zobligowały nas do wezwania Patrolu Saperskiego Bolesławiec w celu sprawdzenia znaleziska oraz stożka bazaltowego usypanego na wyjściu ze śluzy gazowej” – napisano dalej.

„Obecnie saperzy sprawdzają początkowy odcinek przy wyjściu ze śluzy gazowej, a następnie górnicy zrealizują proces zabezpieczenia doraźną obudową. Po sprawdzeniu tego odcinka ekipa specjalistów będzie badała dalsze części podziemnego kompleksu” – dodano.

Czytaj także: Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu otwarte. Co znajdą poszukiwacze?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej