RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Pszczelarz miał otruć 420 tys. pszczół. Policja szuka jego wspólnika

Zdarzenie zarejestrowała fotopułapka właściciela uli (fot. Policja)
Zdarzenie zarejestrowała fotopułapka właściciela uli (fot. Policja)

34–letni pszczelarz, wraz z innym, nieustalonym jeszcze sprawcą, miał otruć 21 pszczelich rodzin w pasiece w okolicach miejscowości Tworzymirki (pow. gostyński, woj. wielkopolskie). Zdarzenie zarejestrowała fotopułapka właściciela uli – podała w piątek policja.

Pijany rozszczelnił instalację gazową. Chciał sprzedać rury na złomie

Policja zatrzymała 49-letniego mężczyznę, który pod wpływem alkoholu demontował rury instalacji gazowej w swoim mieszkaniu w Wałbrzychu, przez co...

zobacz więcej

W środę gostyńska policja poprosiła o kontakt osoby, które mogą mieć informację na temat sobotniego otrucia 21 rodzin pszczelich, czyli około 420 tys. owadów, żyjących w pasiece położonej w lesie w rejonie miejscowości Tworzymirki. Nieznani sprawcy zniszczyli także cztery niezamieszkałe ule uszczelniając je pianką montażową. Właściciel pasieki ocenił straty na 44 tys. zł.

W piątek oficer prasowy policji w Gostyniu asp. szt. Monika Curyk poinformowała, że w związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali w czwartek 34–letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. – Podejrzany usłyszał zarzut zniszczenia pasieki. Nie przyznał się do winy. Zatrzymany mężczyzna jest związany ze środowiskiem pszczelarzy – podała.

Dodała, że poszkodowany w tej sprawie pszczelarz mieszka poza powiatem gostyńskim i zainstalował na terenie swojej pasieki fotopułapkę. W sobotę około godz. 21 zarejestrowała ona dwóch zamaskowanych sprawców, którzy otruli owady i zniszczyli ule. – Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości drugiego sprawcy oraz gromadzą materiał dowodowy – zaznaczyła policjantka.

Zatrzymanemu 34–latkowi za zniszczenie mienia grozi do pięciu lat więzienia.

(fot. Policja)
(fot. Policja)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej