RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Polityk Konfederacji broni pedofilii? „Jestem zwolennikiem natury”

Janusz Korwin-Mikke (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Janusz Korwin-Mikke (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Jestem zwolennikiem natury – oznajmił poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke pytany o to, czy w Polsce powinien być podniesiony tzw. wiek zgody na seks, obecnie wynoszący 15 lat. W jego ocenie wiek zgody powinien zaczynać się wraz z pierwszą miesiączką.

Lider Konfederacji: Nie lepiej, by 20-50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów?

Czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów, ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu...

zobacz więcej

W jednym ze swoich programów na kanale You Tube Korwin-Mikke został zapytany przez internautę, czy tzw. wiek zgody powinien zostać podwyższony, obniżony, czy być taki, jaki jest obecnie.

Parlamentarzysta oznajmił, że jest w tej sprawie „zwolennikiem natury”. – Wiek zgody powinien być taki, jakim jest naturalny, czyli wiek miesiączki – ocenił.

Zdaniem posła są „bardzo różne dziewczyny, które mają 12, 13 lat i są całkowicie dojrzałe, a są dziewczyny, które mają 19 lat i jeszcze nie są dojrzałe”.

– To nie może być tak, żeby państwo ustalało, jaki jest wiek dojrzałości seksualnej, to natura o tym decyduje. A naprawdę powinna o tym decydować matka, bo matka takie rzeczy wie – dodał.

W Polsce tzw. wiek zgody na współżycie seksualne jest określony jako 15 lat. Oznacza to, że uprawianie seksu w tym wieku jest legalne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej