RAPORT

Pogarda

„Będziesz pan wisiał”. Gowin: Nie jest to groźba wyssana z palca

Jarosław Gowin podkreślił, że Braun słusznie został ukarany (fot. PAP/Marcin Obara, Radek Pietruszka)
Jarosław Gowin podkreślił, że Braun słusznie został ukarany (fot. PAP/Marcin Obara, Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Słowa posła Konfederacji Grzegorza Brauna o ministrze zdrowia Adamie Niedzielskim to groźba karalna; patrząc na fanatyzm wielu antyszczepionkowców, nie jest to groźba całkowicie wyssana z palca – ocenił w piątek lider Porozumienia, były wicepremier Jarosław Gowin.

Janusz Korwin-Mikke broni Grzegorza Brauna: On tylko ostrzegał

Kolega Grzegorz Braun nikomu niczym nie groził, on ostrzegał – powiedział poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, komentując groźby Grzegorza...

zobacz więcej

Minister zdrowia Adam Niedzielski wystąpił w czwartek w Sejmie w związku z wnioskiem klubu KP-PSL o przedstawienie informacji bieżącej „w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia”. Głos po ministrze zabrał m.in. Braun. „Będziesz pan wisiał” – krzyknął z mównicy sejmowej, wygrażając palcem w kierunku siedzącego w ławach rządowych Niedzielskiego. W reakcji Prezydium Sejmu jednogłośnie zdecydowało o najwyższej możliwej karze finansowej dla posła, a marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła zawiadomienie do prokuratury.

„Słusznie został ukarany”


Jarosław Gowin, pytany w Onet Rano o słowa Brauna, podkreślił, że nic ich nie usprawiedliwia. – Pan poseł słusznie został ukarany najsurowiej, jak jest to możliwe w regulaminie Sejmu – powiedział.

W jego przekonaniu na tym ta sprawa nie powinna się skończyć. – To jest groźba karalna. Patrząc na fanatyzm wielu przedstawicieli środowisk antyszczepionkowych, uważam, że to nie jest groźba całkowicie wyssana z palca. Dlatego w mojej ocenie tą sprawą powinna się zainteresować prokuratura – stwierdził lider Porozumienia. Zapytany, czy obok marszałek Sejmu zawiadomienie do prokuratury powinien skierować sam Niedzielski, Gowin zaznaczył, że nie chce rozstrzygać zawiłości prawnych. – Być może tego typu postępowanie prokuratorskie powinno być wszczęte z urzędu – dodał.

Zobacz także: Prezydium Sejmu zdecydowało o najwyższej możliwej karze finansowej dla Brauna

Prezydium Sejmu jednogłośnie zdecydowało w czwartek wieczorem o najwyższej możliwej karze finansowej dla posła Brauna. Jak poinformował wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, jest to kara 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy odebrania 100 procent diety poselskiej.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej