RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Rzecznik PO pytany o program partii. Unikał odpowiedzi

Jan Grabiec (fot. Forum/FotoNews/GRZEGORZ KRZYZEWSKI)
Jan Grabiec (fot. Forum/FotoNews/GRZEGORZ KRZYZEWSKI)

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec pytany o konkretne założenia programowe swojej partii, miał trudność z ich wskazaniem. – Proponujemy Polakom rozwiązywanie ich problemów – oświadczył.

Był w nią wpatrzony jak w obrazek. Teraz Gronkiewicz krytykuje Trzaskowskiego

Hanna Gronkiewicz–Waltz oceniła, że pomysł Rafała Trzaskowskiego, by budować nowy ruch na bazie samorządowców, to złe rozwiązanie. Przyznała...

zobacz więcej

W sobotę w Płońsku odbędzie się konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej, na której przemawiać ma przewodniczący partii Donald Tusk. O program konwencji pytany był w Wirtualnej Polsce rzecznik PO Jan Grabiec. – Oddamy głos Polakom – przekonywał.

Prowadzący rozmowę dziennikarz pytał posła, jakie będą trzy najważniejsze punkty programu Platformy Obywatelskiej, którymi partia będzie przekonywać wyborców.

Jaki jest program PO?


– Jedna najważniejsza rzecz. Fundamentalnym zadaniem władzy jest rozwiązywanie codziennych problemów, które dotyczą ludzi. Ta władza oderwała się już od rzeczywistości. Premier nie wie, ile kosztuje chleb. Naszym zadaniem będzie pokazać rozwiązania tych problemów – odpowiedział Grabiec.

Siemoniak zapewnia, że PO „nigdy nie była za likwidacją szpitali”

Platforma Obywatelska nigdy nie była za likwidacją szpitali – przekonywał w Polskim Radiu wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak. Tezie tej przeczą...

zobacz więcej

Gospodarz programu nie odpuścił i prosił posła, by wskazał trzy konkretne punkty programu. – Co proponujecie Polakom? – dopytywał. – Rozwiązywanie ich problemów – oznajmił rzecznik PO.

Na pytanie, co Platforma zrobi z drożyzną odpowiedział, że „o tym będziemy mówić na konwencji”. – Na dziś wybory są za dwa lata. To jest czas na prezentację programu. Na pewno nie zrobimy tego na jednym evencie już teraz, będziemy o tym stopniowo mówić – mówił.

Dziennikarz na tak niekonkretną odpowiedź zareagował mówiąc, że niektórzy twierdzą, że PO to partia wydmuszka, która nie ma żadnego „konkretnego programowego jądra”. – Pan też nie chce tych konkretów przedstawić. Nie ma ich? – dopytywał.

A pan potrafi przedstawić jakieś konkrety, jeśli chodzi o to, co ma dziś PiS do zaproponowania? – odparł Grabiec.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej