RAPORT

Tusk kontra Tusk

Prezydent: Taką ambitną politykę jest w stanie kontynuować tylko Zjednoczona Prawica

Prezydent Duda o polityce Zjednoczonej Prawicy (fot. Forum/Adam Chelstowski)
Prezydent Duda o polityce Zjednoczonej Prawicy (fot. Forum/Adam Chelstowski)

Chcę, żeby polityka Zjednoczonej Prawicy była kontynuowana; taką ambitną politykę jest w stanie kontynuować tylko Zjednoczona Prawica; mam nadzieję, że będą tacy, którzy nadal będą tworzyć tę większość parlamentarną – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie opublikowanym w piątkowym „Polska Times”.

Czy będzie weto do ustawy medialnej? Jest komentarz prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że najważniejsze jest dla niego realizowanie konstytucyjnych obowiązków głowy państwa. Wskazał, że trzeba...

zobacz więcej

Duda został zapytany, czy nie martwi się o przyszłość Zjednoczonej Prawicy.

„Martwię się, dlatego że uważam, że polskie sprawy były i są dobrze prowadzone. W naszym kraju bardzo wiele zmieniło się zdecydowanie na lepsze. Zjednoczona Prawica to w ogóle nowa jakość, od 2015 roku zupełna zmiana sposobu myślenia i patrzenia na Polskę” – powiedział prezydent, wyliczając podjęte w ostatnich latach inwestycje.

„Chcę, żeby ta polityka była kontynuowana. Ci, którzy rządzili w latach 2007-2015, z którymi ja się fundamentalnie nie zgadzam co do ich pomysłu w kwestii rozwoju kraju i co do sposobu realizacji przez nich polityki oraz podejścia do spraw społecznych, już mieli swój czas” – podkreślił Duda.

Co z rekonstrukcją rządu?


Przypomniał, że to właśnie wtedy podwyższono wiek emerytalny. „A obniżenie wieku emerytalnego to był jeden z najważniejszych postulatów mojej kampanii 2015 roku i zrobiliśmy to – to był mój projekt i moje zobowiązanie” – dodał.

Prezydent wyliczał, że Zjednoczona Prawica m.in. zapewniła wzrost płacy minimalnej, wprowadziła 13. i 14. emerytury, czy program 500 plus. „Nie mam wątpliwości, że dzisiaj taką ambitną politykę jest w stanie kontynuować tylko Zjednoczona Prawica. Mam nadzieję, że to będzie w parlamencie przez mądrych ludzi rozumiane. I że będą tacy, którzy nadal będą tę większość parlamentarną tworzyć, na co bardzo liczę” – oświadczył. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Duda został też zapytany o tzw. ustawę antykorupcyjną, która jest elementem współpracy PiS z Kukiz'15. Prezydent podkreślił, że wszystkie działania, które służą zwalczaniu korupcji w sposób rozsądny mają jego poparcie, jeżeli tylko są zgodne z konstytucją.

W wywiadzie padło również pytanie o rekonstrukcję rządu. „Od oceny pracy ministrów jest pan premier i większość parlamentarna, czyli Zjednoczona Prawica. W dobrych sprawach, które służą Polsce, staram się zawsze z każdym współdziałać” – powiedział prezydent.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej