RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi

Członkowie rządu po głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi (fot. PAP/Piotr Nowak)
Członkowie rządu po głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi (fot. PAP/Piotr Nowak)

Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali, będę się starał sprostać wymaganiom również tych, którzy są niezadowoleni z mojej działalności – mówił Grzegorz Puda. Sejm odrzucił wniosek PSL o odwołanie go z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Lewicowi dziennikarze kpią z uzdrowionej siostry i atakują katolików. „Święta kiełbaso”

Publicysta Przemek Staciwa zamieścił w sieci zdjęcie siostry zakonnej, uczestniczącej w beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiona...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Za wyrażeniem wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi opowiedziało się 214 posłów, 233 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Głosowało 449 posłów. Większość bezwzględna potrzebna do odwołania ministra wynosiła 231 głosów.

„Bardzo się cieszę, duża ilość głosów za mną, 233, a więc nawet więcej niż można się było spodziewać” – powiedział Puda dziennikarzom po głosowaniach. „Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mi zaufali, dalej działamy na rzecz rolników w Polsce” – dodał.

Przyznał, że w debacie padło wiele głosów. „Będę się starał, aby sprostać wymaganiom również tych posłów, którzy byli niezadowoleni z dotychczasowej mojej działalności. Rolą ministra, aby słuchać także krytycznych głosów” – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej