RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydium Sejmu zdecydowało o najwyższej możliwej karze finansowej dla Brauna

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Poseł Konfederacji Grzegorz Braun (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Prezydium Sejmu jednogłośnie zdecydowało o najwyższej możliwej karze finansowej dla posła Grzegorza Brauna (Konfederacja) za jego poranną wypowiedź pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – poinformował w czwartek wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica).

Poseł Braun groził ministrowi. Marszałek Sejmu składa zawiadomienie do prokuratury

Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę; w związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Adama Niedzielskiego składam...

zobacz więcej

Czarzasty powiadomił dziennikarzy o ustaleniach Prezydium Sejmu, które w czwartek zajmowało się m.in. sprawą wypowiedzi posła Grzegorza Brauna (Konfederacja).

Jak podkreślił, marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że złożyła wniosek do prokuratury w sprawie używania gróźb karalnych przez posła Brauna.

– Po drugie, jednomyślne poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy (odebrania) 100 procent diety poselskiej – poinformował Czarzasty. – Nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia – dodał wicemarszałek.

Poinformował też, że posłowie Lewicy, KO i KP zbierają podpisy pod wnioskiem o skierowaniem sprawy Grzegorza Brauna do komisji etyki poselskiej.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Poseł Grzegorz Braun groził w czwartek z mównicy sejmowej ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. – Będziesz pan wisiał – krzyknął, wygrażając palcem w kierunku siedzącego w ławach rządowych ministra.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej