RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

W piątek deszczowo w całym kraju [PROGNOZA]

IMGW opublikował ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu (fot. Shutterstock/LIDERO)
IMGW opublikował ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu (fot. Shutterstock/LIDERO)

Piątek zapowiada się deszczowy i chłodny w całym kraju – powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na południu i w centralnej Polsce miejscowo może spaść do 45 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Ostatnie podrygi lata? Z zachodu nadciągają chmury. Przyniosą burze [PROGNOZA]

Środa do zachodu słońca dla większości mieszkańców Polski będzie dniem pogodnym i ciepłym. Jak przekazała Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, na zachodzie...

zobacz więcej

Według ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej piątek będzie deszczowy na większości obszaru Polski. Będzie także chłodniej. Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW, maksymalna temperatura dojdzie do 20 stopni Celsjusza.

– To będzie deszczowy dzień. Najwięcej deszczu w piątek spadnie na wschodzie i południu kraju, gdzie zostały wydane ostrzeżenia przed intensywnymi opadami. Na północnym zachodzie, do Wielkopolski, oraz na południowym wschodzie należy spodziewać się także burz. Maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie od 14–16 stopni na północnym wschodzie kraju do około 20 stopni na Dolnym Śląsku – powiedziała Tomczuk.

Na stronie IMGW opublikowano już ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu dla województw śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, gdzie lokalnie może spaść do 45 litrów na metr kwadratowy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk opisanych w ostrzeżeniach określono na 80 procent.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej