RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kosmiczna akcja internautki. Lokalne władze poddały się i naprawiły drogę

Aomam Chaluayjit Wansueb poinformowała na TikToku o „odkryciu nowej planety” (fot. TikTok/aomam28122530)
Aomam Chaluayjit Wansueb poinformowała na TikToku o „odkryciu nowej planety” (fot. TikTok/aomam28122530)

33-letnia mieszkanka tajlandzkiej wsi z sukcesem przekonała urzędników do naprawy drogi, pokazując jej „księżycowy” krajobraz na sesji zdjęciowej i umieszczonych na TikToku nagraniach wideo.

Sypie śnieg. Internauci pokazują filmy i żartują: „Które to święta?!”

Po kilku ciepłych i słonecznych dniach, w wielu regionach Polski nagle zrobiło się zimno. Temperatury spadły w okolice zero, a z nieba zaczął...

zobacz więcej

Użytkowniczka Aomam Chaluayjit Wansueb opublikowała w serwisie TikTok nagrania, na których widać, jak w stroju astronautki – hełmie i skafandrze – z wysiłkiem pokonuje przypominające kratery dziury w pokrytej pyłem drodze.

„Pilna informacja: nowa planeta odkryta na drodze z Ban Huai Jod do Nong No” – ogłosiła w opisie jednego z nagrań 33-latka, mieszkająca w leżącym na północnym wschodzie kraju regionie Isan. „Czekamy na odpowiedzialne za to władze” – dodała. Internautka napisała też, że droga w pobliżu jej osiedla na odcinku około trzech kilometrów przypomina powierzchnię Księżyca.

W rozmowie z tajlandzkim portalem Sanook podkreśliła, że nawierzchnię naprawiano już wielokrotnie, ale użyte materiały były złej jakości, dlatego po sezonie deszczowym droga wracała do poprzedniego złego stanu, co było niebezpieczne zwłaszcza dla motocyklistów. 
 
Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Księżna Kate zdradziła, jaką wspólną pasję mają jej dzieci

Odwiedziny w bazie lotniczej RAF Brize Norton skłoniły księżną Cambridge do wyznania, że wszystkie jej pociechy bardzo interesują się wszystkim, co...

zobacz więcej

Interweniował gubernator prowincji


Zawstydzenie lokalnych władz, które długo nie były w stanie dokonać napraw, nie okazało się trudne. Materiały kobiety szybko podchwycili inni internauci oraz media. Zdjęcia i nagrania dotarły do prasy i telewizji, a w czwartek doczekały się reakcji gubernatora prowincji. Somsak Jungtrakul przyznał, że je widział i polecił pilne dokonanie napraw.

To kolejny przypadek, gdy oddolne akcje internautów skutecznie zachęcają tajlandzkie władze lokalne do napraw dróg. W 2016 roku transpłciowa modelka Palmy z graniczącej z Birmą prowincji Tak opublikowała fotografie, na których bierze kąpiel w dziurze w drodze. Trasę załatano w ciągu miesiąca.

Sprawdź też: Kanał Sportowy zniknął z YouTube. Internauci zaniepokojeni

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej