RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Pijany rozszczelnił instalację gazową. Chciał sprzedać rury na złomie

Rozszczelnienie instalacji gazowej w Wałbrzychu (fot. Shutterstock/Kodda)
Rozszczelnienie instalacji gazowej w Wałbrzychu (fot. Shutterstock/Kodda)

Policja zatrzymała 49-letniego mężczyznę, który pod wpływem alkoholu demontował rury instalacji gazowej w swoim mieszkaniu w Wałbrzychu, przez co doprowadził do jej rozszczelnienia. Na szczęście mieszkający z nim lokatorzy zakręcili dopływ gazu do lokalu. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Dwulatek wyrzucony z samolotu za brak maseczki. Tłumaczenia o astmie nie pomogły [WIDEO]

Szokujący incydent na pokładzie samolotu linii American Airlines w Dallas (USA). Załoga samolotu wyrzuciła z pokładu 2-letniego chłopca wraz z jego...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w zeszłym tygodniu. Policjanci otrzymali informację, że w budynku ulatnia się gaz. Wszystko przez to, że 49-latek pod wpływem alkoholu demontował rury instalacji gazowej, które chciał później sprzedać na złomie.

Na szczęście mieszkający z podejrzanym lokatorzy szybko zorientowali się, co wyprawia mężczyzna, i zakręcili zawór główny. Dlatego też nie trzeba było ewakuować pozostałych mieszkańców bloku.

„W toku wykonanych czynności wałbrzyscy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w momencie zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał około 2 promili alkoholu w organizmie” – poinformowała policja.

49-latek odpowie przed sądem za narażenie mieszkańców kamienicy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi mu kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Czytaj także: Seryjny podpalacz grasuje w Małopolsce? Płoną kolejne budynki

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej