RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kontrowersje po ataku posła Konfederacji. Chodzi o Lecha Wałęsę

Lech Wałęsa groził używając tych samych słów, co Grzegorz Braun (fot.  Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Lech Wałęsa groził używając tych samych słów, co Grzegorz Braun (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Czasami słowa „będziesz wisiał” oburzają, a innym razem nie. Od czego to zależy? Gdy wypowiedział je polityk Konfederacji, parlamentarzyści opozycji i sympatyzujące z nimi media zgodnie przyznali, że jest to „skandal” i „groźby karalne”. Tymczasem takie same pogróżki rzucał nie tak dawno Lech Wałęsa. Wówczas sprawę próbowano przemilczeć.

Skandaliczne słowa Wałęsy. Krzyczał i groził Cenckiewiczowi: Będziesz wisiał! [WIDEO]

Będziesz wisiał za to bezczelne kłamstwo – krzyczał Lech Wałęsa do Sławomira Cenckiewicza podczas procesu, który byłemu prezydentowi wytoczył...

zobacz więcej

Na początku czerwca odbyła się rozprawa w procesie, w którym były prezydent Lech Wałęsa został pozwany przez historyka Sławomira Cenckiewicza.

Będziesz wisiał za to bezczelne kłamstwo – krzyczał wówczas Lech Wałęsa do Sławomira Cenckiewicza. Na oburzające zachowanie Wałęsy zareagowała sędzia. – Niech nie będzie gróźb karalnych na rozprawie – prosiła. Jednak to nie uspokoiło byłego prezydenta. – Jak można wysłuchać takich bredni, takich oskarżeń, jak można? – krzyczał.

Zobacz także ->  Poseł Konfederacji Grzegorz Braun grozi śmiercią Niedzielskiemu. Jest reakcja ministra

Politycy opozycji bagatelizowali ten fakt. Sugerowali, że sprawę lepiej przemilczeć. Tym samym tropem poszła część liberalno–lewicowych mediów, które w ogóle nie poinformowały o zaistniałej sytuacji.

24 godziny hańby. Tusk i Budka milczą

Czy Donald Tusk i Borys Budka wyciągną konsekwencje po słowach Klaudii Jachiry, albo przynajmniej potępią jej haniebne słowa? – pytali przez całą...

zobacz więcej

Teraz w Sejmie identycznych słów użył polityk Konfederacji Grzegorz Braun. – Będziesz pan wisiał – krzyknął, wygrażając palcem w kierunku siedzącego w ławach rządowych ministra Adama Niedzielskiego.

Incydent natychmiast nagłośniły wszystkie duże redakcje.

Zobacz także ->  Poseł Braun groził ministrowi. Marszałek Sejmu składa zawiadomienie do prokuratury

„To wprowadzenie do Sejmu gróźb karalnych i przemocy. Tą sprawą musi zająć się Prezydium Sejmu, a przede wszystkim prokuratura” – oceniła także wicemarszałek Sejmu z PO Małgorzata Kidawa–Błońska.

„Skandaliczne słowa Brauna” – dodał natychmiast na Twitterze szef klubu KO Borys Budka.

Przypomnijmy, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała już, że w związku ze słowami skierowanymi przez Grzegorza Brauna wobec ministra Adama Niedzielskiego, złoży zawiadomienie do prokuratury.

Zgodnie z Kodeksem karnym, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej