RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Mścisław Szulc, piłkarz i trener ŁKS, zostanie pochowany w piątek

Mścisław Szulc miał 75 lat. Zmarł po długiej chorobie w ub. roku (fot.  Shutterstock/Martyn Jandula)
Mścisław Szulc miał 75 lat. Zmarł po długiej chorobie w ub. roku (fot. Shutterstock/Martyn Jandula)

Na łódzkim cmentarzu na Kurczakach w piątek odbędzie się pożegnanie Mścisława Szulca, wieloletniego piłkarza i trenera m.in. Łódzkiego Klubu Sportowego. – Był znany ze wspaniałej techniki piłkarskiej – powiedział piłkarz reprezentacji Polski, ŁKS i Widzewa Łódź Marek Dziuba.

Zmarł były reprezentant Francji. Przez niemal 40 lat był w śpiączce

Nie żyje były reprezentant Francji z piłce nożnej Jean-Pierre Adams. Miał 73 lata, z czego przez ostatnich 39 lat był w stanie śpiączki...

zobacz więcej

Mścisław Szulc był reprezentantem Polski juniorów w piłce nożnej w latach 60. ub. wieku, wieloletnim zawodnikiem ŁKS Łódź oraz trenerem piłkarskim. Grał też w innych drużynach i był trenerem wielu łódzkich klubów, m.in. Widzewa, CHKS i Łodzianki. Grał także w Kanadzie w drużynie Polonia Toronto, gdzie był trenerem pierwszego zespołu.

Miał swój niepowtarzalny styl


– Mietek, bo tak nazywano Mścisława, w czasach swojej kariery zawodniczej był znany ze znakomitej techniki piłkarskiej. Kojarzono go ze stylem latynoamerykańskim – wspominał zmarłego były piłkarz reprezentacji Polski, m.in. zdobywca III miejsca na MŚ w Hiszpanii w 1982 r. Marek Dziuba, który był zawodnikiem i trenerem, m.in, ŁKS i Widzewa Łódź.

Po zakończonej karierze zawodniczej Mścisław Szulc poświęcił się pracy jako trener piłki nożnej, prowadził grupy młodzieżowe, rezerwy pierwszych zespołów ŁKS-u i Widzewa, ale również I-ligowy (wówczas najwyższa klasa rozgrywkowa) ŁKS Łódź.

Mścisław Szulc miał 75 lat. Zmarł po długiej chorobie w ub. roku. Z powodu pandemii pogrzeb odbędzie się dopiero w piątek 17 września na cmentarzu Kurczaki w Łodzi o godz. 12.45.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej