RAPORT

Pogarda

Dwulatek wyrzucony z samolotu za brak maseczki. Tłumaczenia o astmie nie pomogły [WIDEO]

Incydent na pokładzie samolotu (fot. Facebook/manasaywhaa)
Incydent na pokładzie samolotu (fot. Facebook/manasaywhaa)

Najnowsze

Popularne

Szokujący incydent na pokładzie samolotu linii American Airlines w Dallas (USA). Załoga samolotu wyrzuciła z pokładu 2-letniego chłopca wraz z jego mamą i babcią, bo ten miał problem z prawidłowym założeniem maseczki. Nie pomogły tłumaczenia, że dziecko jest chore na astmę.

Prezydent: Nie przewiduje się, by uczniowie uczestniczyli w lekcjach w maseczkach

Rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, żadnej nauki w jakieś specjalnych systemach hybrydowych czy...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w trakcie podróży z Dallas do Kolorado. Stewardesa w czasie lotu zauważyła, że podróżujące na pokładzie samolotu dziecko ma problem z utrzymaniem maski na twarzy.

Stewardesa podeszła do interkomu i powiadomiła o całym incydencie resztę podróżnych. „Przepraszam za opóźnienie, ale mamy do czynienia z podróżnym, który nie przestrzega przepisów” – powiedziała. Samolot został zawrócony na lotnisko.

Jak przekazała matka chłopca, wraz z synem zostali wyproszeni w momencie, gdy jej syn miał już maskę założoną na twarz. „Syn ma astmę. Pokazaliśmy stewardesie negatywny testu przeciw COVID-19, który miał robiony w niedzielę. Powiedziałam, że syn ma astmę i nigdy wcześniej nie nosił maseczki. Nie obchodziło ich to” – powiedziała matka 2-latka.

Całą sytuację kobieta opisała jako „najbardziej upokarzające/traumatyzujące doświadczenie”. „Zawrócili samolot i odprowadzili nas do policjantów. Czemu? Ponieważ mój dwulatek nie nosił odpowiedniej maski” – dodała matka.

Linie American Airlines odniosły się do całej sytuacji. Jak zapewniły, zwalniają z obowiązku noszenia masek osoby, które mają zaświadczenie o niepełnosprawności. Wymagają jednak od pasażerów pokazania takiego dokumentu przed lotem. Podobno rodzina go jednak nie miała.

Czytaj także: Nowy rok szkolny w Kalifornii. Uczniowie w maseczkach wbrew zaleceniom władz federalnych

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej