RAPORT

Pogarda

Brutalny atak na księdza. Napastnik już w rękach policji [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Brutalny atak na księdza w Szczecinie. Na terenie parafii na Pomorzanach będący pod wpływem alkoholu agresor najpierw zdemolował przedsionek kościoła i sprofanował krzyż. Duchowny chciał go powstrzymać i wtedy został pobity. Ma między innymi złamaną szczękę, czeka go operacja. Sprawca został zatrzymany – informuje TVP3 Szczecin.

Platforma atakuje kardynała Wyszyńskiego. Internauci oburzeni

Klaudia Jachira napisała o kardynale Stefanie Wyszyńskim „faszysta i antysemita”. Pod postem na Twitterze pojawiła się już fala ostrych komentarzy....

zobacz więcej

– Była jakaś wymiana zdań, w pewnym momencie się wychylił i uderzył w lewy policzek. (…) Wczoraj rozmawiałem z księdzem Marcinem, ma pękniecie żuchwy, krwiak i nie wiadomo co tam będzie – powiedział ks. Dariusz Olszak z parafii pw. św. Józefa w Szczecinie.

– Na miejscu mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio przez policjantów. Jest to 33-latek znany nam wcześniej. Notowany między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu oraz przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu – tłumaczy mł. asp. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie – przekazała p.o. rzeczniczki prasowej szczecińskiej Prokuratury Okręgowej Ewa Obarek – pod kątem przestępstwa polegającego na obrazie uczuć religijnych (art. 196 kk). Jak dodała, w sprawie gromadzony jest materiał dowodowy.

W kwestii pobicia księdza konieczna będzie opinia biegłych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej