RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Komorowski przyznaje: Tusk nie jest w stanie tego dokonać

Donald Tusk i Bronisław Komorowski (fot. PAP/Adam Warżawa)
Donald Tusk i Bronisław Komorowski (fot. PAP/Adam Warżawa)

Donald Tusk przy wszystkich jego wartościach i umiejętnościach nie ma tej możliwości odebrania wyborców Prawu i Sprawiedliwości – ocenił były prezydent Bronisław Komorowski.

Siemoniak zapewnia, że PO „nigdy nie była za likwidacją szpitali”

Platforma Obywatelska nigdy nie była za likwidacją szpitali – przekonywał w Polskim Radiu wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak. Tezie tej przeczą...

zobacz więcej

Komorowski w rozmowie z „Super Expressem” był pytany o to, czy zauważył „efekt Tuska” i czy uważa, że nowy szef Platformy Obywatelskiej jest wystarczająco aktywny.

– Ja myślę, że to było marzenie, odzyskanie poziomu poparcia na poziomie 20-paru procent, w sytuacji kiedy Platformie Obywatelskiej spadło już wtedy do chyba 13 proc. To jest ogromny sukces – ocenił były prezydent.

– Więc z punktu widzenia PO to jest samo dobro, problem polega na tym, że niestety, ale te przesunięcia poparcia odbywają się pomiędzy ugrupowaniami opozycyjnymi, głównie między PO a ugrupowaniem Szymona Hołowni, trochę lewicy. PO wzmocniła pozycję ich kosztem, ale opozycja jako całość nie zwiększyła poparcia kosztem PiS czy Zjednoczonej Prawicy – mówił.

W ocenie Komorowskiego Donald Tusk „przy wszystkich jego wartościach i umiejętnościach nie ma tej możliwości odebrania wyborców Prawu i Sprawiedliwości”. W jego ocenie są tego różne powody.

– Raz, że przyprawiono mu gębę na różne sposoby w propagandzie PiS-owskiej i rządowej. Ale oprócz tego, on jest odbierany jako taki czysty liberał. Więc to nie jest najlepszy „wabik” dla rozczarowanych dzisiaj i sfrustrowanych częściowo umiarkowanych wyborców PiS. Dla nich opozycja musi się zdobyć na pokazanie formacji umiarkowanie, ale prawicowej. Takiej umiarkowanie konserwatywnej, która mam nadzieję że powstanie gdzieś na skrzyżowaniu ugrupowania bądź to Szymona Hołowni, Jarosława Gowina, a przede wszystkim Władysława Kosiniaka-Kamysza – dodawał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej