RAPORT

Tusk kontra Tusk

Seryjny podpalacz grasuje w Małopolsce? Płoną kolejne budynki

Strażacy byli wzywani dwa razy jednej nocy (fot. PSP)
Strażacy byli wzywani dwa razy jednej nocy (fot. PSP)

Minionej nocy na Powiślu Dąbrowskim (woj. małopolskie) spłonęły doszczętnie dwa budynki. Wszystko wskazuje na to, że to dzieło podpalacza, który od tygodni grasuje w tym rejonie – ocenia „Gazeta Krakowska”.

Warszawa. Pożar supermarketu w Wawrze

W nocy z niedzieli na poniedziałek wybuchł pożar w jednym z supermarketów w warszawskiej dzielnicy Wawer.

zobacz więcej

Dziennik wskazał, że pierwszy pożar wybuchł w środę około godziny 22 w Świebodzinie w gminie Bolesław. Gdy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej płonęła stara stodoła.


Wszystko wskazuje na to, że w obu przypadkach doszło do celowego podłożenia ognia. - Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. Jednocześnie powołani zostaną biegli z zakresu pożarnictwa, których zadaniem będzie ustalić, w jaki sposób doszło do pożarów. Wszystko wskazuje na podpalenia – przyznaje asp. Ewelina Fiszbain, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Biegli ustalą, czy oba zdarzenia można łączyć z serią tajemniczych pożarów, do których dochodzi w okolicy już od pewnego czasu. Tylko w sierpniu na terenie gmin Olesno i Szczucin doszło do pięciu pożarów niezamieszkałych budynków. Wcześniej paliło się także w Ujściu Jezuickim, gdzie w czerwcu w płomieniach stanął również drewniany dom – przypomina „Gazeta Krakowska”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej