RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Skandaliczne zachowanie Brauna w Sejmie. Groził Niedzielskiemu: Będziesz wisiał! [WIDEO]

Będziesz pan wisiał! – powiedział z mównicy sejmowej poseł Konfederacji Grzegorz Braun do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Poseł został wykluczony z obrad. Rok temu polityk groził śmiercią innemu ministrowi, a w 2012 r. proponował rozstrzeliwanie dziennikarzy.

Kłopoty lidera Konfederacji. Jest zawiadomienie do prokuratury

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak składa zawiadomienie do prokuratury...

zobacz więcej

W czwartek Sejm kontynuuje posiedzenie. Posłowie wysłuchali m.informacji bieżącej w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia.

Polityk apelował o postawienie ministra zdrowia przed Trybunałem Stanu „kiedy Rzeczpospolita wróci do z całą swoją mocą i majestatem”.

– Ten akt oskarżenia będzie zawierał informacje o stu kilkudziesięciu tysięcy zgonach nadmiarowych, będzie też mówił, że o 30 proc. wzrosła liczba zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży. To są straty wojenne. Ludzie, którzy odpowiadają za te straty wojenne, są zbrodniarzami wojennymi – powiedział przedstawiciel Konfederacji.

– Zbrodniarze wojenni w kategoriach norymberskich, to niekoniecznie ludzie, którzy strzelają z rewolweru w potylice i spychają ich do dołu z wapnem w Palmirach, czy w Katyniu. To w myśl Kodeksu karnego są ludzie, którzy stwarzają okoliczności, w których ludzie giną. A oni giną masowo – mówił.

Braun do Niedzielskiego: Będziesz wisiał


Kiedy posłowi skończył się czas wypowiedzi, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska wyłączyła mu mikrofon. Wtedy Braun zaczął grozić ministrowi Niedzielskiemu. – Będziesz pan wisiał! – mówił.

– Panie pośle jak się pan w sejmie zachowuje, to jest wielki skandal – zareagowała wicemarszałek Kidawa-Błońska i wykluczyła polityka z obrad Sejmu.

– Musimy zaprotestować wszyscy jak tu siedzimy. Nie zgadzam się w wielu sprawach z panem ministrem, ale będę pana bronił przed takimi tekstami – mówił szef PSL Władysław KosIniak-Kamysz.

– Panie pośle Braun, nie wolno nigdy wobec nikogo tak mówić. To jest groźba karalna. To jest rzecz okropna – dodawał Kosiniak-Kamysz.

Politycy PiS, KO, Lewicy i PSL wyrazili oburzenie słowami posła Brauna. Zaapelowali, by przeprosił ministra zdrowia.

Poseł Konfederacji grozi śmiercią Niedzielskiemu. Jest reakcja ministra

Pan poseł Grzegorz Braun zachował się skandalicznie, to jest żenada – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski reagując na groźby polityka...

zobacz więcej

To nie pierwsze groźby, jakie padły z ust Grzegorza Brauna. We wrześniu 2012 roku mówił o rozstrzeliwaniu dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i TVN.

– To jest kolejny przesąd polskiej inteligencji, pacyfizm. Wiara w to, że tu można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną wyprawieni na tamten świat w sposób nagły, drastyczny i nieprzyjemny. No powiedzmy, wziąłbym tak z tuzin redaktorów „Gazety Wyborczej”, ze dwa tuziny pracowników drugiej gwiazdy śmierci, centralnej dzisiaj, TVN-u, nie wspominam oczywiście o etatowych zdrajcach i sprzedawczykach, którzy zawsze nimi byli (...)., no jeżeli się tego nie rozstrzela, co dziesiątego, to znaczy, że hulaj dusza piekła nie ma – mówił Braun.

– Skoro nie jest karana karą główną zdrada państwa, no to jest popyt, to jest rynek na zdradę i zaprzaństwo. Ja oczywiście rozumiem, że nawet jak niestety byśmy się tu skrzyknęli, moglibyśmy tego wieczora nie za wiele dokazać na latarniach okolicznych – powiedział Grzegorz Braun.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej