RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Remake słynnego „Bodyguarda” z Whitney Houston i Kevinem Costnerem

Scenariusz nowej wersji filmu napisze Matthew Lopez (fot. Ron Galella, Ltd./Ron Galella Collection via Getty Images)
Scenariusz nowej wersji filmu napisze Matthew Lopez (fot. Ron Galella, Ltd./Ron Galella Collection via Getty Images)

Portal „Variety” poinformował, że studio Warner Bros. szykuje się do nakręcenia nowej wersji kultowego „Bodyguarda” z 1992 roku. Romantyczno-sensacyjna produkcja z Whitney Houston i Kevinem Costnerem była wielkim hitem kasowym, a ścieżka dźwiękowa z tego filmu została jednym z najlepiej sprzedających się soundtracków w historii kina. Scenariusz nowej wersji filmu napisze nominowany do nagrody Tony dramaturg, Matthew Lopez („Newsroom”).

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk. Grała w „Czterdziestolatku”, „Tulipanie”, „Zmiennikach”

W wieku 82 lat zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zasłynęła rolami w filmach „Cafe pod Minogą”, „Kogel-mogel”, „Dublerzy”, „Mniejsze zło” czy w...

zobacz więcej

Jednym z producentów nowej wersji „Bodyguarda” będzie Lawrence Kasdan – scenarzysta i producent oryginalnego filmu. Nie wiadomo, kto wystąpi w rolach głównych. O projekcie tego remake'u mówi się w Hollywood co najmniej od 2011 roku i przez ten czas spekulowano o różnych potencjalnych odtwórcach ról głównych. Mowa była o m.in. duetach Chris Hemsworth i Tessa Thompson oraz Channing Tatum i Cardi B. Co ciekawe, scenariusz filmu powstał jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku. Został napisany z myślą o tym, że role główne zagrają Steve Mc'Queen i Diana Ross.

Co się dzieje w filmie?


Bohaterem filmu „Bodyguard” jest renomowany ochroniarz i były agent CIA, Frank Farmer (Kevin Costner). Jednym z jego kolejnych zleceń jest ochrona popularnej piosenkarki i aktorki, Rachel Marron (Whitney Houston). Artystka od jakiegoś czasu nękana jest przez niebezpiecznego fana. Choć Rachel i jej nowy ochroniarz początkowo nie mogą dojść do porozumienia, wkrótce pojawia się między nimi uczucie.

Zobacz także: Spektakularny film o kard. Wyszyńskim wchodzi do kin. Gwiazdy w obsadzie

Nie żyje Maria Mendiola. Jej utwór był światowym hitem

Nie żyje Maria Mendiola, piosenkarka znana z duetu Baccara. Śpiewała znany wszystkim hit „Yes sir, I can boogie”. Miała 69 lat.

zobacz więcej

Ile zarobił film?


Film wyreżyserowany przez Micka Jacksona zarobił w kinach na całym świecie przeszło 400 milionów dolarów. Dzięki temu został drugim najbardziej dochodowym filmem 1992 roku. Ścieżka dźwiękowa z filmu sprzedała się w liczbie ponad 45 milionów egzemplarzy. Znalazły się na niej takie hity jak m.in. „I Will Always Love You”, „I'm Every Woman” czy „I Have Nothing”. „Bodyguard” został również nominowany do Złotych Malin w siedmiu kategoriach, w tym dla najgorszego filmu, aktora i aktorki.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Największy dotychczasowy sukces Matthew Lopeza to sztuka „The Inheritance” („Dziedzictwo”) wystawiona w 2018 roku w londyńskim teatrze Young Vic. Została tam określona mianem najważniejszej amerykańskiej sztuki stulecia. Aktualnie Lopez pracuje m.in. nad scenariuszem filmu „Leading Men” poświęconego Tennessee Williamsowi i jego długoletniemu partnerowi, Frankowi Merlo.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej