RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nielegalni migranci szturmują granicę. Straż Graniczna podała dane

Funkcjonariusze zatrzymali dwaj nielegalnych imigrantów (fot. Straż Graniczna)
Funkcjonariusze zatrzymali dwaj nielegalnych imigrantów (fot. Straż Graniczna)

311 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej odnotowali w środę funkcjonariusze Straży Granicznej – przekazała w czwartek ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej.

Żemła z Onetu kolportuje białoruskie nagranie z martwym łosiem. MON prostuje

Białoruski reżim atakuje Polskę kolejnymi zmanipulowanymi materiałami ws. granicy. Do sieci trafiło tym razem nagranie z martwym łosiem, który miał...

zobacz więcej

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów. Obaj byli obywatelami Iraku. Pozostałym próbom zapobieżono.

Ponadto pogranicznicy zatrzymali 6 cudzoziemców za pomocnictwo. Byli to 2 obywatele Rumunii, 2 Rosji i po jednym z Ukrainy i Tadżykistanu” – wskazała Michalska. „Cudzoziemcy zostaną deportowani z naszego kraju” – wyjaśniła.

We wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 230 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Od 2 września w przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Łukaszenki prowadzi „wojnę hybrydową” oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad-2021, które rozpoczęły się 10 września.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej