RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fatalne wieści dla Szymona Hołowni. Są wyniki badania

Znaczny odpływ zwolenników Hołowni (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Znaczny odpływ zwolenników Hołowni (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

PiS utrzymuje 10-punktową przewagę nad Koalicją Obywatelską – wynika z sondażu Social Changes na zlecenie wpolityce.pl. Formacją, która traci najwięcej, jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań.

Nowy sondaż. Duża zmiana poparcia dla PiS

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które notuje duży wzrost poparcia – tak...

zobacz więcej

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na największe poparcie mogłoby liczyć Prawo i Sprawiedliwość.

W nowym badaniu na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 37 proc. respondentów; bez zmian w porównaniu z poprzednim sondażem tego portalu.

Na drugą w zestawieniu Koalicję Obywatelską głosować chce 27 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 pkt. proc.

Na trzecim miejscu znalazła się słabnąca Polska 2050 Szymona Hołowni, którą wskazało 12 proc. biorących udział w badaniu. To spadek o aż 4 pkt. proc.

Absurdalne żądania unijnego komisarza. Jest odpowiedź z rządu

Premier skorzystał z uprawnień wynikających z konstytucji i nie ma planów, aby się z tego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego wycofywać –...

zobacz więcej

Konfederację popiera 9 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 2 punkty. Lewica traci 1 punkt i notuje poparcie na poziomie 7 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe popiera 2 proc. badanych – co oznacza spadek o 1 punkt.

Również 2 proc. respondentów wskazało na Kukiz‘15 – wzrost o 1 punkt. Na Porozumienie chciałoby oddać głos 2 proc. badanych – co oznacza wzrost o 1 punkt.

O 9 punktów spadła deklarowana – do 62 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1063 osób w dniach od 10 do 13 września 2021 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej