RAPORT

Pogarda

Rusza kolejny transport humanitarny do Libanu. Pomagają Grupa PKP, wojsko i MON

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie kieruje do Libanu pomoc (fot. pkwp.org)
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie kieruje do Libanu pomoc (fot. pkwp.org)

Najnowsze

Popularne

Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie wysyła transport z pomocą humanitarną do Libanu. Na pokładzie samolotu będą m.in. leki oraz mleko w proszku. Jednym z darczyńców jest Grupa PKP. W przewóz towarów włącza się wojsko i Ministerstwo Obrony Narodowej.

„Nie będziemy obojętni”. Premier zapowiada pomoc dla Libanu po eksplozji w Bejrucie

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w środę skierowanie przez polski rząd pomocy do Bejrutu, gdzie we wtorek doszło do eksplozji, w wyniku...

zobacz więcej

– Na pokładzie samolotu będą m.in. leki oraz mleko w proszku. Pomoc jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację wielu mieszkańców Libanu, spowodowaną wybuchem w porcie w Bejrucie, trudnymi warunkami z powodu COVID-19 oraz niekorzystną sytuacją polityczną – podkreślił ksiądz profesor Waldemar Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Pomoc w zakresie artykułów spożywczych


Jednym z darczyńców, który włączył się w przygotowanie pomocy humanitarnej dla Libanu, jest Grupa PKP. W ubiegłym roku spółka przekazała PKWP środki na zakup 10 ton mleka w proszku. Prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek zaznaczyła, że PKP ofiarowuje w dalszym ciągu pomoc w zakresie artykułów spożywczych.

– 80 procent Libańczyków żyje w nędzy. Jest to dla nas obraz przerażający, ale jednocześnie jest to sygnał, że tym ludziom trzeba pomóc. W tym roku ponawiamy tę dobrą praktykę. Ponownie przekazujemy 100 tys. zł na zakup mleka w proszku – podkreśliła prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie kieruje do Libanu pomoc na miejscu. Do tej pory PKWP przygotowało pięć transportów z pomocą humanitarną. Kolejny transport wylatuje dziś wieczorem. W przewóz towarów włącza się wojsko i Ministerstwo Obrony Narodowej. Od dziś pomoc dla Libanu można przekazać poprzez SMS o treści „Ratuję” na nr 72405. – To mała cegiełka, którą może dorzucić każdy – wyjaśnił ks. prof. Waldemar Cisło.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej