RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Leżał nieprzytomny w mieszkaniu. Na pomoc ruszyli policjanci

Policjanci pomogli seniorowi (fot. Shutterstock)
Policjanci pomogli seniorowi (fot. Shutterstock)

Policjanci z żarskiej komendy (woj. lubuskie) pomogli seniorowi, który zasłabł w swoim mieszkaniu. Udzielili mu pomocy przedmedycznej, a przybyli na miejsce ratownicy przetransportowali go do szpitala.

Zaatakował 74-letniego taksówkarza. Ten nie pozwolił mu uciec

28-letni mieszkaniec Torunia zamiast zapłacić za kurs taksówką pobił taksówkarza. Ten nie pozwolił mu jednak uciec. Napastnikowi grozi do 5 lat...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie od pracownicy opieki społecznej. Kobieta zgłaszała, że jej podopieczny od dwóch dni nie otwiera drzwi. Odwiedzała go codziennie o tej samej porze, jednak przestał otwierać i zaniepokojona powiadomiła policję.

Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wyznaczony adres. Udało im się ustalić, że senior mieszka sam i w ostatnim czasie nie był widziany przez sąsiadów. Drzwi były zamknięte i nikt nie reagował, kiedy pukali do mieszkania.

Wraz ze strażakami wyważyli drzwi. „Tam zastali leżącego, nieprzytomnego mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pomocy przedmedycznej i za pośrednictwem dyżurnego wezwali pogotowie ratunkowe. Ratownicy przejęli seniora i zabrali go do szpitala” – poinformowała policja w komunikacie.

Czytaj także: Myśliwy spadł z ambony. Dzięki reakcji dwóch kobiet pomoc nadeszła w porę

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej