RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Teraz jest waszym sojusznikiem”. Brudziński w PE przypomniał problemy mediów za czasów PO

Joachim Brudziński w Parlamencie Europejskim (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Joachim Brudziński w Parlamencie Europejskim (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Joachim Brudziński podczas sesji Parlamentu Europejskiego skrytykował unijnych urzędników oraz Platformę Obywatelską. W swoim wystąpieniu przypomniał m.in. wizytę służb w redakcji tygodnika „Wprost” czy walkę z telewizją Trwam. – Wiecie, co to za państwo? To Polska za czasów PO, która teraz jest waszym sojusznikiem – powiedział.

Beata Szydło do europosłów: Gdzie w traktatach to zapisano?

Unia Europejska jest dla Europejczyków, jest naszym wspólnym domem i ma służyć Europejczykom, a nie instytucjom europejskim, które chcą coraz...

zobacz więcej

– Wyobraźmy sobie, że mamy w UE państwo, którego premier wysyła służby specjalne do redakcji tygodnika, aby przechwycić krytyczne dla rządu dziennikarskie materiały – rozpoczął Brudziński, nawiązując do wizyty funkcjonariuszy w redakcji tygodnika „Wprost”.

– Wyobraźmy sobie państwo, w którym odmawia się prawa (do nadawania – przyp. red.) dla marginalnej katolickiej stacji telewizyjnej, mając wszystkie pozostałe media w swoich rękach – kontynuował europoseł, przypominając starania Telewizji Trwam o miejsce w systemie nadawania naziemnego.

– Wyobraźmy sobie państwo, w którym sędzia, przybijający piątkę z premierem na stadionie, jest gotów na telefon zmieniać terminy rozpraw – mówił, nawiązując do sprawy sędziego Ryszarda Milewskiego.

Na koniec Brudziński przypomniał wypowiedź Radosława Sikorskiego. – Jeden z obecnych europosłów mówił o dożynaniu watahy. O, figa z makiem. Polacy odsunęli was od władzy, podziękowali wam, popierają Prawo i Sprawiedliwość – zakończył.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej