RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Rosja. Międzynarodowe centrum dziennikarzy śledczych zawiesiło działalność

Nie będzie działać międzynarodowe centrum dziennikarzy śledczych (fot. Shutterstock)
Nie będzie działać międzynarodowe centrum dziennikarzy śledczych (fot. Shutterstock)

W Rosji nie będzie działać międzynarodowe centrum dziennikarzy śledczych. Kierownictwo projektu, w którym bierze udział kilkadziesiąt redakcji z całego świata, uznało, że dalsza współpraca z rosyjskimi dziennikarzami naraża ich na represje ze strony władz.

Rosja: rząd chce mieć możliwość odłączania internetu i telefonii

Rosyjskie media niezależne alarmują, że rząd chce uzyskać pełnomocnictwo do odłączania internetu i telefonii w przypadku nadzwyczajnych wydarzeń....

zobacz więcej

Międzynarodowy zespół dziennikarzy śledczych zajmował się m.in ujawnianiem afer korupcyjnych oraz tropieniem powiązań polityków ze światem przestępczym.

Decyzja o wstrzymaniu współpracy z rosyjskimi redakcjami ma chronić reporterów przed represjami. Radio „Echo Moskwy” przypomniało, że niedawno władze Rosji napiętnowały kilku dziennikarzy uczestniczących w projekcie „zagraniczny agent”. Osoby takie są narażone na wszczęcie przeciwko nim postępowań karnych, nękanie grzywnami, a nawet pozbawienie wolności do 5 lat.

Szefowie projektu zapewnili, że zawieszenie oficjalnej działalności nie oznacza, że organizacja przestanie pisać o korupcji i zorganizowanej przestępczości w Rosji.

Czytaj także: Rosja. Osoby popierające Nawalnego usunięte z koncertu z udziałem Putina

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej