RAPORT

Tusk kontra Tusk

PiS wyklucza polexit. Kierownictwo przyjęło uchwałę [WIDEO]

Podczas środowego posiedzenia Komitet Polityczny PiS przyjął uchwałę ws. przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności RP – poinformowała rzeczniczka ugrupowania Anita Czerwińska.

Müller o PE: Manifestacja polityczna nie ma wpływu na decyzje polityczne w Polsce

Parlament Europejski po raz kolejny wykracza poza kompetencje przypisane mu w traktatach unijnych – ocenił w środę rzecznik rządu Piotr Müller,...

zobacz więcej

Po zakończeniu środowego posiedzenia Komitetu Politycznego PiS, Czerwińska przekazała dziennikarzom, że podjęto dwie uchwały.

– W związku z tym, że w ostatnim czasie pojawiają się kłamliwe informacje na temat stanowiska PiS w sprawie przynależności Polski do UE postanowiliśmy uchwałą Komitetu Politycznego odnieść się do tego – mówiła.

Uchwała – dodała – nosi tytuł „W sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności RP”.

W uchwale – poinformowała Czerwińska – wykluczono możliwość polexitu. Jak podkreślałą, „totalna opozycja” przypisuje ugrupowaniu „coś czego absolutnie nigdy nie planowaliśmy, nigdy o tym nie mówiliśmy”. – To po prostu nie ma odzwierciedlenia w faktach. Wiążemy przyszłość Polski jednoznacznie z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący, pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności państwom członkowskim – mówiła.

Chcemy żeby Polska była członkiem Unii Europejskiej i pozostała państwem suwerennym – dodała.

Czerwińska podkreśliła, że w uchwale odniesiono się też do tego, że UE potrzebuje głębokich zmian. W tym kontekście wskazała na trwającą Konferencję ws. Przyszłości Europy. – Wspólnie z innymi partiami centroprawicowymi będziemy wypracowywać alternatywny nurt; nurt, plan reform Unii Europejskiej, który będzie nawiązywał do źródeł, do myśli ojców założycieli. Chcemy żeby Europa wróciła do tych korzeni, fundamentów, na których powstała – mówiła Czerwińska.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej