RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Polski Ład i pomoc dla biznesu przy granicy. Posłowie zajmą się ustawami

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przedstawiła projekty, którymi zajmą się posłowie podczas rozpoczynającego się w środę 37. posiedzenia. – Przed nami bardzo pracowite posiedzenie Sejmu, ponieważ mamy bardzo wiele ważnych ustaw. Przede wszystkim są to ustawy, które były przez nas zapowiadane od dawna – ustawy, o których mówiliśmy w związku z Polskim Ładem – oświadczyła.

Gdula: Na Polskim Ładzie skorzystają najbiedniejsi, ale Lewica go nie poprze

Zwiększenie kwoty wolnej od podatku, podwyższenie drugiego progu podatkowego i zmiana sposobu naliczania składki zdrowotnej – to pakiet ustaw dot....

zobacz więcej

– Na tym posiedzeniu Sejmu będziemy rozpatrywali ustawę o kredycie mieszkaniowym bez wkładu własnego. Małżeństwa jak i osoby indywidulane będą mogły starać się o kredyt w banku nie mając wkładu własnego. – Będziemy rozpatrywali również ustawę podatkową, w której podwyższamy kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł i próg podatkowy do 120 tys. Jest to obniżka podatków dla prawie 19 mln polskich obywateli – wymieniała Witek.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy


Jednym z projektów jest także ustawa o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym. – Zakłada wsparcie dla rodzin w wysokości 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko do 36. miesiąca życia – przypomniała marszałek.

Posłowie zajmą się ponadto pilnym projektem ustawy, która zagwarantuje pomoc przedsiębiorcom na terenach objętych stanem wyjątkowym w gminach przy granicy z Białorusią. Przewiduje on rekompensaty dla przedsiębiorców, którzy uzyskiwali dochody z turystyki, ale wobec prowadzenia stanu wyjątkowego utracili taką możliwość.

– Mamy projekt ustawy, który zakłada wsparcie dla samorządów, nie tylko poprzez tak zwaną subwencję rozwojową. To pozwoli samorządom budować inwestycje na ich terenach, ale także wpłynie to na stabilizacje podatków – dodała marszałek Witek. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej