RAPORT

Wojna na Ukrainie

Szczeniaki owinięte folią w kontenerze. Policjanci zrobili im masaż serca

Policjanci uratowali wyrzucone do śmieci szczenięta (fot. Policja)
Policjanci uratowali wyrzucone do śmieci szczenięta (fot. Policja)

Policjanci ze Szprotawy (Lubuskie) uratowali życie trzem szczeniakom, które ktoś zawinął w foliowy worek i wyrzucił do kontenera na śmieci. Za kilka tygodni będzie można je przygarnąć – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Łabędź usiadł na autostradzie. Bez policji się nie obyło

Na autostradzie A4 w pobliżu Jaźwiny koło Dębicy (woj. podkarpackie) interweniowali policjanci. Okazało się, że siedzący na jezdni łabędź...

zobacz więcej

W piątek (10 września br.) policjanci z komisariatu w Szprotawie otrzymali zgłoszenie o wydobywających się piskach z wnętrza jednego z kontenerów na śmieci w tym mieście.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zaczęli sprawdzać worki znajdujące się w koszu. W papierowej torbie znaleźli trzy szczeniaki, które były szczelnie owinięte folią i wsadzone do reklamówki. Niektóre ze zwierząt nie wykazywały oznak życia.

– Policjanci podjęli decyzję o wykonaniu masażu serca, co po kilku minutach doprowadziło do przywrócenia im funkcji życiowych – dodał Maludy.

Czterodniowe szczenięta zostały przekazane pod opiekę Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom. W wieku ośmiu tygodni będą mogły zostać adoptowane, by zyskać nowy bezpieczny dom. W sprawie adopcji można kontaktować się pod numerem 513 186 580.

Policjanci szukają teraz sprawcy i proszą osoby mogące w tym pomóc o kontakt pod numerem 47 793 75 11 lub alarmowym 112.

Czytaj także: Krowie truchła z łańcuchem w kojcu dla psów i wygłodzone szczeniaki. Sprawę bada policja

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej