RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Poważna awaria w Warszawie. Woda zalała torowisko, wstrzymano tramwaje

Tak wygląda awaria wodociągowa w Warszawie (fot. Twitter/Damian Artur Kowalczyk)
Tak wygląda awaria wodociągowa w Warszawie (fot. Twitter/Damian Artur Kowalczyk)

Do poważnej awarii sieci wodociągowej doszło po raz kolejny w Warszawie. Przyczyną jest najprawdopodobniej pęknięta rucha, z której woda zalała pobliskie torowisko i wstrzymała ruch dwóch linii tramwajowych. Trzy miesiące temu w tej samej okolicy doszło do identycznej sytuacji.

Ulewa nad stolicą. Ulice pod wodą, zamknięta stacja metra, awarie sygnalizacji

Po godz. 16 nad Warszawą rozpętała się burza. – Do tej pory przyjęliśmy 65 zgłoszeń, jednak cały czas otrzymujemy kolejne – poinformował rzecznik...

zobacz więcej

Jak informuje cytowany przez „Super Express” rzecznik warszawskiego MPWiK, uszkodzeniu uległa magistrala o średnicy 40 cm. Awaria wystąpiła w rejonie skrzyżowania alei Waszyngtona i ulicy Kinowej w dzielnicy Praga-Południe.

Utrudnienia w stolicy


– Występują utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej, na pewno ruch tramwajowy od ronda Wiatraczna w stronę centrum został wstrzymany. Przepraszamy wszystkich mieszkańców za utrudnienia – poinformował Marek Smółka.

Z powodu awarii zablokowane były tramwaje linii 9 i 24 – które po godz. 12 przywrócono do kursowania, informował Warszawski Transport Publiczny. Rady dzielnicy Praga-Południe Damian Artur Kowalczyk zauważa, że to już kolejna awaria w tej okolicy. „Dokładnie 3 miesiące temu, 14 czerwca w tym samym miejscu wystąpiła identyczna awaria” – komentuje. Zobacz także: Fontanna fekaliów wybiła na dwa metry. „Katastrofa budowlana” w Warszawie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej