RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Zabili tysiące delfinów. NGO: To największa masakra w historii wysp

Delfiny leżały w mękach przez wiele godzin, zanim zostały dobite (fot. seashepherd.org)
Delfiny leżały w mękach przez wiele godzin, zanim zostały dobite (fot. seashepherd.org)

W ramach tradycyjnego polowania na wieloryby na Wyspach Owczych zabito blisko 1,5 tys. delfinów. Organizacja non profit Sea Shepherd nazwała to największą masakrą delfinów i grindwali w historii wysp – podaje portal Euronews.

Sensacja nad Morzem Martwym. Woda zmieniła kolor, mówią o biblijnych plagach

Krwistoczerwony kolor przybrały wody Morza Martwego. Mieszkańcy Jordanii, gdzie doszło do niecodziennego zjawiska, zastanawiają się nad jego...

zobacz więcej

Nawet lokalni mieszkańcy są wstrząśnięci brutalnym wymordowaniem delfinów, które zostały zagnane na płytkie wody u brzegów wyspy Eysturoy, gdzie leżały w mękach przez wiele godzin, zanim zostały dobite – pisze brytyjski dziennik „The Guardian”.

Zakaz tradycyjnego polowania


Grupa Sea Shepherd, która od lat 80. walczy o całkowity zakaz tradycyjnego polowania na Wyspach Owczych , zwanego „Grind”, nazwała zabice delfinów „absolutnie odrażającym atakiem na naturę”.

Podczas „Grind”, które stało się atrakcją turystyczną, mięso zabitych wielorybów i delfinów ma być dzielone między mieszkańców lokalnej wspólnoty. Ale jest go o wiele za dużo jak na 53 tys. mieszkańców – zauważa Euronews.

Duże ilości rtęci w lodowcach Grenlandii. Nowe badania naukowców

Woda w rzekach i fiordach połączonych z pokrywą lodową Grenlandii zawiera podobne ilości rtęci, co zanieczyszczone rzeki przemysłowych obszarów...

zobacz więcej

Zobacz także: Ponad 50 delfinów wpłynęło do Tagu w Lizbonie. Możliwe, że to efekt pandemii [WIDEO]

– W dzisiejszych czasach to polowanie jest dalekie od dawnych polowań, które miały zapewnić przetrwanie (...). „Grind” odbywa się teraz z łodzi motorowych o wielkiej mocy oraz skuterów i nie jest niczym innym, jak sportem udającym tradycję – powiedział Euronews dyrektor Sea Shepherd Rob Read.

Wyspy Owcze, Japonia, Norwegia i Islandia to „najwięksi winowajcy” wśród krajów, które nadal prowadzą komercyjne polowania na wieloryby, mimo zakazania tej praktyki w 1986 roku – pisze Euronews.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej