RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Dwie osoby zginęły w wybuchu samochodu. Policja nie wyklucza zamachu

Do eksplozji doszło wewnątrz pojazdu albo obok niego (fot. Shutterstock/ Autor: deniska_ua, zdjęcie ilustracyjne)
Do eksplozji doszło wewnątrz pojazdu albo obok niego (fot. Shutterstock/ Autor: deniska_ua, zdjęcie ilustracyjne)

Dwie osoby zginęły w wybuchu samochodu w środę rano w mieście Dniepr – poinformowała ukraińska policja. Wszczęto śledztwo z artykułu dotyczącego zamachu terrorystycznego. Ofiary to weteran walk w Donbasie i pracownica państwowej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych – podają media.

Śmigłowiec rozbił się w Alpach. Są ofiary

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w katastrofie śmigłowca ratunkowego, który w niedzielę rozbił się we francuskich Alpach, na południe od...

zobacz więcej

Zgłoszenie w sprawie wybuchu wpłynęło na policję ok. godz. 9 rano (godz. 8 w Polsce). Zginęły dwie osoby, które były w samochodzie: kobieta i mężczyzna. Według rzeczniczki policji do eksplozji doszło wewnątrz pojazdu albo obok niego.

Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowała, że w wybuchu zginęła szefowa biura prasowego tej służby w obwodzie dniepropietrowskim Darja Hrecziszczewa – pisze agencja Interfax–Ukraina. Była wolontariuszką Czerwonego Krzyża.

Interfax–Ukraina podaje, powołując się na źródła w organach ścigania, że w eksplozji zginął też weteran walk w Donbasie Ołeksij Kawłak.

Policja wszczęła sprawę karną, wstępnie kwalifikując zdarzenie jako zamach terrorystyczny. Na razie nie podano więcej szczegółów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej