RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Fatalne wyniki Polski 2050. Hołownia komentuje

Jeszcze kilka tygodni temu partia Hołowni była wiceliderem sondaży (fot. PAP/Piotr Nowak)
Jeszcze kilka tygodni temu partia Hołowni była wiceliderem sondaży (fot. PAP/Piotr Nowak)

Polska 2050 notuje w ostatnich sondażach duże spadki poparcia. Lider tej partii Szymon Hołownia pytany o niskie wyniki formacji przyznaje: „Musimy zbudować stabilne 20 proc.”.

Będzie fuzja Polski 2050 i Platformy? Hołownia zabiera głos

Wiemy też, że nie ma powrotu do Polski sprzed 2015 roku – oznajmił lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Polityka zapytano, czy ma zamiar połączyć się...

zobacz więcej

We wtorek Wirtualna Polska poinformowała o wynikach nowego sondażu przeprowadzonego przez pracownię United Survey. Z badania wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość. Głos na formację Jarosława Kaczyńskiego oddałoby 36,4 proc. ankietowanych (wzrost o 2,2 pkt. proc.).

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 22,3 proc. wyborców. Oznacza to spadek o 5,3 pkt. proc. względem wyniku z sierpnia. Trzecie miejsce należy do Polski 2050. Na ugrupowanie Szymona Hołowni zagłosowałoby 9,2 proc. Polaków. Jest to spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym sondażem.

Migranci zwożeni na granicę. Zaskakująca wypowiedź Hołowni

Jeżeli widzi się potrzebującego na żywo, przy sobie, w odległości kilku metrów, to trzeba się kierować po prostu sercem – ocenił lider Polski 2050...

zobacz więcej

O fatalne wyniki Polski 2050 był pytany w rozmowie z „Super Expressem” lider tej formacji Szymon Hołownia. – Mierzymy wysoko i to się uda. PiS nie ma dziś 40 proc., ma około 35 proc. – stwierdził.

W jego ocenie część wyborców odeszła do PO i Zjednoczonej prawicy, co tłumaczy polaryzacją. – Ta dwubiegunowa scena nas wykończy – mówił i dodał, że bez Polski 2050 „nie da się tego poskładać”.

– Musimy zbudować stabilne 20 proc. To musi potrwać parę miesięcy i parę zakrętów musimy wziąć – przyznał.

Hołownia powiedział także, na zdobyciu jakich wyborców się skupia. Polityk chce starać się o głos „ludzi rozczarowanych powrotem Donalda Tuska do polskiej polityki, którzy liczyli na rewolucję”. – Jest nadzieja, że możemy z PiS-em wygrać. Oni nie mają w ręku żadnych kart, którymi mogliby przekonać Polaków. Musimy tylko znaleźć metodę, której bardzo intensywnie szukamy – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej