RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Łabędź usiadł na autostradzie. Bez policji się nie obyło

Ptak zablokował jeden z pasów ruchu  na autostradzie (fot. Policja)
Ptak zablokował jeden z pasów ruchu na autostradzie (fot. Policja)

Na autostradzie A4 w pobliżu Jaźwiny koło Dębicy (woj. podkarpackie) interweniowali policjanci. Okazało się, że siedzący na jezdni łabędź zablokował jeden z pasów ruchu.

Śmierć 29-latka z Wrocławia. Policja ujawnia nagranie z interwencji [WIDEO]

Policja odpiera zarzuty dotyczące interwencji we Wrocławiu, po której zmarł 29-letni mężczyzna. Rodzina zmarłego oskarżyła funkcjonariuszy o...

zobacz więcej

Jak poinformował oficer prasowy komendy powiatowej policji w Dębicy Jacek Bator, „policję zaalarmowali kierowcy”. „Przekazywali, że na autostradzie znajduje się ranny łabędź” – dodał.

Na miejsce pojechał patrol policja drogowej. – Wezwano pracowników zakładu komunalnego, którzy wspólnie z policjantami złapali łabędzia. Ptak został przekazany pod opiekę weterynarza – mówił Bator.

Utrudnienia na drodze


Podczas interwencji – zauważył oficer prasowy – ruch na autostradzie A4 w kierunku Rzeszowa odbywał się tylko jednym pasem. Przypomniał, że dzikie zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie, gdy czują się zagrożone, mogą zaatakować człowieka.

Zobacz także: Powstaną trzy satelity do obserwacji Ziemi na potrzeby polskiej armii

– W przypadku odnalezienia rannego zwierzęcia poinformujmy odpowiednie służby i nie podejmujmy samodzielnych prób jego ratowania – podkreślił Bator.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej