RAPORT

Wojna na Ukrainie

Śmierć słynnej aktorki. To kolejna rodzinna tragedia

W wieku 82 lat zmarła ceniona aktorka Krystyna Kołodziejczyk – poinformowało we wtorek Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Niespełna dwa tygodnie wcześniej artystka żegnała zmarłego męża. Wiesław Szyszko zmarł 1 września.

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk. Grała w „Czterdziestolatku”, „Tulipanie”, „Zmiennikach”

W wieku 82 lat zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zasłynęła rolami w filmach „Cafe pod Minogą”, „Kogel-mogel”, „Dublerzy”, „Mniejsze zło” czy w...

zobacz więcej

Aktorka urodziła się 30 marca 1939 roku w Częstochowie. W 1960 roku ukończyła Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi. W 1959 roku wspólnie z Adolfem Dymszą wystąpiła w popularnej komedii „Cafe pod Minogą”. Mówiła potem, że właśnie od największych sław przedwojennego filmu i kabaretu uczyła się warsztatu aktorstwa komediowego.

Bogata kariera Krystyny Kołodziejczyk


Była znana z wielu ról telewizyjnych, serialowych i teatralnych. Zagrała m.in. w serialach „Czterej pancerni i pies”, „Zmiennicy”, „Dom”, „Złotopolscy”, „Czterdziestolatek” oraz „Miodowe lata”. Grała także w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie oraz w Och-Teatrze w Warszawie.

Widzowie zapamiętają ją także z występów w wielu komediach, takich jak „Kogel-mogel”, „CK-Dezerterzy” czy „Pogoda na jutro”; pojawiła się też między innymi w filmie: „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”. Krystyna Kołodziejczyk została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zmarła 13 września 2021 roku; miała 82 lata.

Śmierć męża aktorki


Media opisują, że dwa tygodnie wcześniej zmarł mąż aktorki, z którym przeżyła wspólnie ponad 40 lat.

– Mąż, Wiesław Szyszko, był szefem pokładu w PLL LOT i ciągle latał po świecie, więc w roku pół roku nie było go w domu. Ja dużo pracowałam i kiedy na świat przyszedł syn Alek (który później także został pilotem), w wychowaniu dzieci pomagały mi mama i teściowa. A dziś cieszymy się kolejnym wnukiem, Antkiem – mówiła w ubiegłym roku w wywiadzie dla Interii.

Zobacz także: Pisarz, futurolog, filozof. 100 lat temu urodził się Stanisław Lem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej