RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBŚP zatrzymało siedem osób należących do „rodzinnego” gangu narkotykowego

Funkcjonariusze od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą (fot. CBŚP)
Funkcjonariusze od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą (fot. CBŚP)

Centralne Biuro Śledcze Policji i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzegu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która wprowadzała do obrotu narkotyki. W gangu działali pseudokibice jednego z dolnośląskich klubów sportowych. W sprawie podejrzanych jest już dziewięć osób, z czego cztery to członkowie jednej rodziny z Brzegu.

Wyprzedzał „na czołówkę” z tirem. Piratem, już bez prawa jazdy, zajmie się sąd [WIDEO]

zobacz więcej

Podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, podała, że funkcjonariusze zarządu biura w Opolu od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami, w tym marihuaną i mefedronem. Wszystkie działania prowadzono pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu.

– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że członkowie gangu handlowali dużymi ilościami różnego rodzaju narkotyków. Niektórzy członkowie gangu byli powiązani z pseudokibicami jednego z dolnośląskich klubów sportowych – przekazała podinsp. Jurkiewicz.

Funkcjonariusze ustalili, że trzon grupy stanowią mieszkańcy Brzegu. Funkcjonariusze CBŚP i KPP w Brzegu przy wsparciu Zespołów Specjalnych CBŚP z Opola i Poznania oraz funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu w ostatnim czasie zatrzymali siedem osób, z czego cztery osoby to członkowie jednej rodziny.

Zaatakował 74-letniego taksówkarza. Ten nie pozwolił mu uciec

28-letni mieszkaniec Torunia zamiast zapłacić za kurs taksówką pobił taksówkarza. Ten nie pozwolił mu jednak uciec. Napastnikowi grozi do 5 lat...

zobacz więcej

Podczas akcji została zabezpieczona amfetamina, marihuana i mefedron oraz broń i kije bejsbolowe. Na poczet przyszłych kar i grzywien przejęto ok. 85 tys. zł w gotówce.

Zatrzymani w Prokuraturze Okręgowej w Opolu usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego jedna osoba jest podejrzana o kierowanie nią.

– Dodatkowo osobom tym grozi odpowiedzialność za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Decyzją sądu trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane, a cztery objęte dozorem policyjnym – podała Jurkiewicz.

Rzeczniczka biura śledczego poinformowała, że pierwsze uderzenie w grupę policjanci przeprowadzili w maju. Przejęto wówczas 2 kg amfetaminy i zatrzymano na autostradzie w rejonie Brzegu dwóch mężczyzn. Narkotyki były ukryte w bagażniku samochodu. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej