RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Polski misjonarz pośród mieszkańców kameruńskiej wioski [GALERIA]

Polski misjonarz odwiedził chorych w wiosce pod Figuil (fot. o. Alojzy Chrószcz)
Polski misjonarz odwiedził chorych w wiosce pod Figuil (fot. o. Alojzy Chrószcz)

Najnowsze

Popularne

O. Alojzy Chrószcz, polski misjonarz pracujący w Kamerunie odwiedził we wtorek mieszkańców wioski położonej 10 km od miasta Figuil w Kamerunie. Po odprawionej mszy świętej spotkał się z chorymi. Jak poinformował portal tvp.info, złożył też wizytę w przedszkolu i szkole w buszu. Placówki te wspierane są przez oblatów.

Kameruńczycy dziękują Polsce za wsparcie

Trzy kaplice i trzy studnie w Figuil są już gotowe do użytku – poinformował polski misjonarz o. Alojzy Chrószcz, pracujący w Kamerunie. Mieszkańcy...

zobacz więcej

Jak przekazał o. Chrószcz, w sobotę zakonnicy świętowali w mieście Garoua, stolicy Regionu Północnego jubileusz 75-lecia przybycia oblatów do Kamerunu.

Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej rozpoczęło misję w Kamerunie zaraz po II wojnie światowej. Francuski zakonnik o. Yves Plumey OMI w 1964 roku zwrócił się do Wiceprowincji Polskiej we Francji i Beneluksie oraz do Polskiej Prowincji o wsparcie.

Pierwsi czterej polscy misjonarze z tego zgromadzenia przybyli tam więc w 1970 roku. Polacy w minionym roku obchodzili swoje 50-lecie pracy w Kamerunie. Uroczyste obchody odbyły się w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Figuil.

Zobacz także: Polski misjonarz pomaga Kameruńczykom


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej