RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyprzedzał „na czołówkę” z tirem. Piratem, już bez prawa jazdy, zajmie się sąd [WIDEO]

O mały włos od tragedii na krajowej „dziewiętnastce”. 64-letni kierowca volvo wyprzedzał „na czołówkę” i zmusił innych kierowców do hamowania oraz zjeżdżania do krawędzi. Tą mrożącą krew w żyłach sytuację zarejestrowała kamera radiowozu grupy Speed. Za stworzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mieszkańcowi Bielska Podlaskiego prawo jazdy.

Pijany kierowca zasnął za kierownicą ciężarówki na autostradzie. Został zatrzymany

Opolska policja drogowa zatrzymała na autostradzie A4 mieszkańca Koszalina, który prowadził ciężarówkę pod wpływem alkoholu. 43-latek zasnął za...

zobacz więcej

Kamera nieoznakowanego radiowozu grupy Speed nagrała niezwykle groźną sytuację na krajowej „dziewiętnastce”. Na ruchliwej drodze w rejonie miejscowości Kolonia Boćki, kierowca volvo wyprzedzał ciężarówkę, jadąc „na czołówkę” z innym tirem.

Na filmie widać, jak swoją brawurową jazdą zmusza samochody jadące na dwóch pasach ruchu do zwalniania i zjeżdżania do krawędzi jezdni.

Tylko dzięki czujności i szybkiej reakcji innych kierowców, mężczyzna w ostatniej chwili „wcisnął się" między tiry – wskazuje Podlaska Policja. Chwilę później policjanci z drogówki zatrzymali volvo do kontroli. Okazało się, że za jego kierownicą siedział 64-letni mieszkaniec Bielska Podlaskiego.

Jego tłumaczenie nie zaskoczyło mundurowych, ponieważ jak stwierdził „spieszył się”. Za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sąd zdecyduje o wymiarze kary.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej